Участь аспіранта кафедри УІКБ у естонсько-українському проекті «Resilient Ukraine 2018-2020»

13:20, 05-02-2019

З 25 по 27 січня в м. Одеса проходив методологічний воркшоп в рамках естонсько-українського проекту «Resilient Ukraine 2018-2020» - «Стійка Україна 2018-2020», організатором якого виступив “Міжнародний центр оборони та безпеки” (Таллінн, Естонія) ICDS-International Centre for Defence and Security.

Організаторам вдалося зібрати в одному місці міждисциплінарну команду експертів з двох країн та різних міст: Україна (Київ, Львів, Маріуполь, Чернівці, Одеса), Естонія (Таллінн) та з їх багатим практичним досвідом по кожній зазначеній області, а саме: - Інформаційна безпека - Кібербезпека - Комунікаційна безпека - Соціальна психологія - Психолінгвістика - Семіотика – Релігієзнавство.

Серед міждисциплінарної команди експертів з України та Естонії був і аспірант Державного університету телекомунікацій, кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою – Ярослав Деркаченко.

Поєднання сфер діяльності експертів: військової, волонтерської, наукової, громадської, держаної, політичної, бізнесового сектору та міжнародного (Естонія) напрямків - дуже позитивно вплинуло на досягнення спільної стратегічної цілі.

Естонські експерти розповіли про цікаві інсайти кібербезпеки своєї країни:

• У вищих навчальних закладах кібербезпека розглядається в контексті технологій та їх впливу на економічну поведінку людини.
  • Дорослі та діти Естонії вивчають Кібербезпеку з початку 21 століття.
  • Корисні кейси з кібербезпеки інтегровані в різні теми та предмети шкільної програми.
  • Для розвитку культури інформаційної грамотності громадян на естонському телебаченні транслюються не тільки соціальні ролики, але й серіали.