Статистика кіберзагроз в світі за даними Trend Micro Incorporated

10:36, 21-02-2019

Компанія Trend Micro Incorporated представляє статистику кіберзагроз в світі за 2018 рік у розрізі найпопулярніших видів атак і «атакованих» країн. За минулий рік більше 2,5 трильйона запитів було оброблено рішеннями компанії. В результаті було заблоковано близько 48 млрд атак, включаючи загрози по електронній пошті, шкідливі файли і URL-адреси, а також було виявлено 222 нових «сімейств» програм-вимагачів.

Фішинг як і раніше залишається найпопулярнішою і найчисленнішою кіберзагрозою. В цілому за рік було попереджено 41 млрд випадків, при цьому в період з листопада по грудень їх кількість скоротилася на 200 млн. Найвищий рівень кібератак виявився в США - там було зупинено понад 10 млрд атак, в Китаї і Бразилії кількість зупинених спроб перевищило 2 млрд, в Індії - 1,5 млрд.

Найпоширенішим шкідливим вкладенням став формат .XLS, всього було зафіксовано 22 мільйони спам-атак. А число заблокованих URL-адрес, які посилаються на шкідливі програми або сайти-хостинги, перевищило 1 млрд. Серед країн, жителі яких найчастіше стикалися з шкідливими URL, лідирує Японія (160 млн заблокованих атак), США (155 млн) і Тайвань (73 млн).

Зросла кількість кібератак через компрометацію ділової електронної переписки (BEC). Наприклад, у 2017 році зафіксовано близько 10 тисяч випадків, а в 2018 вже понад 12 тисяч. В основному співробітники відкривали листи, в яких було запитано про оплату від імені постачальників. Або в тих випадках, коли відправник представлявся адвокатом або юристом компанії, який відповідає за конфіденційні питання. Проте найпопулярнішим виявилося шахрайство зі зломом облікового запису ТОП-менеджменту і розсилкою листів або з «наслідуванням» листів від імені генерального і фінансового директора, з метою переведення коштів на контрольований ними рахунки. Найбільше від подібних атак постраждали Австралія (4,230 заблокованих загроз) і США (3,694 заблокованих загроз).

За підсумками 2018 року варто виділити п'ятірку самих шкідливих програм - це кріптовалютний майнер CoinMiner (1,350,951 атак), вимагач WannaCry (616,399 атак), Powload (378,825 атак), Downad (240,746 атак) і Sality (166,981 атак).

www.pcweek.ua