Які програмні продукти вивчають наші соціологи

09:50, 23-02-2019

Сучасний технічний прогрес та стрімкий розвиток інформаційних технологій створюють неперевершені можливості для професіоналів своєї справи. Так, провідні соціологи вже змогли переконатись як суттєво покращують їх роботу нові програмні продукти для проведення соціологічних досліджень. Наразі в Україні найбільш популярними програмами для соціологів є ОСА та SPSS Statistics. Усі серйозні та високооплачувані дослідження проводяться з використанням саме цих програм. Вони дозволяють не тільки швидко і чітко обробити інформацію, а й ґрунтовно і яскраво її узагальнити, а також зробити достовірні прогнози і змітовні презентації.

Зазначимо, що наші студенти спеціальності «Соціологія» вже з другого курсу на практичних заняттях з дисциплін «Технологія прикладних соціологічних досліджень» та «Програмування соціологічних досліджень» вивчають необхідну в їх майбутній професії комп'ютерну програму «ОСА». Навички роботи з цією програмою дозволяють студентам працювати в галузі професійної обробки і аналізу даних. Вивчення програми SPSS Statistics, яка є більш складною, розпочинається з третього курсу.

Отже, уміння використовувати програмні «ОСА» і SPSS Statistics дозволяє випускникам-соціологам складати гідну конкуренцію на сучасному ринку праці.  Використання даних програм може бути затребуване практично в усіх галузях, а особливо в сфері ринкових та економічних досліджень, і, звичайно, в процесі проведення виборчих кампаній.

Саме зараз, коли світ перетворився на величезний цифровий простір великих даних - «big data»  - найвищий попит буде на тих  фахівців, які вміють швидко і професійно обробляти, аналізувати та інтерпретувати дані.

До зустрічі на заняттях, шановні студенти!