Вперше в Україні університетом телекомунікацій розроблена і впроваджена програма підготовки публічних управлінців – практиків!

19:55, 24-02-2019

Вперше серед закладів вищої освіти університет телекомунікацій впровадив комплексну практичну підготовку управлінців країни із навчальним тренінговим стажуванням в органах публічної влади відповідно до аутентичної інноваційної освітньо-професійної програми спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».

Програми навчального тренінгового стажування розроблені професорсько-викладацьким колективом кафедри публічного управління та адміністрування університету телекомунікацій відповідно до освітньо-професійної програми спеціальності та навчальних планів. У  тісній співпраці із науковцями-практиками з органів державної влади відбулося і узгодження програм.

Абсолютно новими є не тільки освітньо-професійна програма та навчальні плани спеціальності. Новою у системі вищої управлінської освіти є організація навчального процесу як в аудиторії, так і на місцях практики. А сама практика – навчальні тренінгові стажування, відбуваються в органах публічної влади щороку за спеціальними програмами під керівництвом практиків у публічних органах влади і супроводжуються видачою сертифікатів, які засвідчують реальні практичні компетенції наших студентів та фактично підтверджують їх досвід реальної практичної роботи в органах публічного управління.

Вибір місця стажування (практики) студентів відбувається не шляхом випадкового вибору органу управління, а цілеспрямовано під програмні вимоги. Обирається саме той орган управління із всієї системи державної влади, що відповідає рівню та обсягу опанування професійних компетенцій студента. Так, наприклад, під час свого першого навчального тренінгового стажування на 2 курсі наші студенти виходять на двотижневу практику із програмою, виконання якої забезпечує систематизацію всіх компетенцій із всіх професійних та загальних дисциплін, що вже вивчені ними.

Ця систематизація фактично формує професійність студента з фаху. Так, до блоку професійних дисциплін, які студент опановує до проходження навчального тренінгового стажування на 2 курсі, відносяться:

1. Державні послуги та маркетинг державних послуг
  2. Менеджмент кадрових ресурсів
  3. Правові засади публічного управління
  4. Організація діяльності державного службовця
  5. Моделювання та інформаційні технології прийняття управлінських рішень

До блоку загальних (тих, що сприяють або слугують інструментарем для професіоналізації студента) відносяться:

1. Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів
  2. Групова динаміка та комунікації
  3. Соціально-екологічна безпека життєдіяльності.

Якщо казати про місце стажування, де студент після такої аудиторної підготовки зміг би повністю відшліфувати абсолютно всі свої здобуті професійні компетентності і примножити практичні навички на управлінській роботі, не випускаючи жодну з дисциплін, що вже опанована, то найбільш відповідним органом публічного управління виступає Управління (Центр) надання адміністративних послуг районної державної адміністрації.

Звісно, що компетенції дисципліни №№ 2-8 із вище зазначеного переліку відповідають професійній діяльності у переважній більшості органів публічної влади. Однак, не зважати на таку специфічну, але вкрай потрібну суспільству та публічному управлінцю дисципліну як «Державні послуги та маркетинг державних послуг» неможливо. Адже кожне подібне Управління в м. Києві здійснює понад 150 послуг населенню. І ці компетенції неможливо не враховувати при підготовці публічного управлінця.

Головний орієнтир підготовки з Публічного управління та адміністрування в університеті телекомунікацій спрямований на те, що навчальні плани спеціальності наповнені виключно «живими» та актуальними дисциплінами з професії. Жодних, так скажемо, «зайвих» дисциплін не існує. І з кожної дисципліни надаються виключно знання, що необхідні у практичній діяльності сьогодні і будуть потрібні завтра. Саме цим може пишатися студент університету телекомунікацій. Аналогів саме нашій освітньо-професійній програмі в управлінській освіті сьогодні  немає. Тому всі студенти були розподілені на практику у відповідні Центри і виконували там управлінську діяльність, яка належить до певного рангу державної служби. Це означає, що по закінченню університету наші студенти цілком справляться із повноцінним управлінням подібними Центрами у якості керівників.

З третього курсу студенти проходять більш тривале навчальне тренінгове стажування. Програми стажувань також спираються на здобуті компетенції під час аудиторного навчання. Однак, професійні компетенції, що закріплюються на практиці під час навчальних стажувань, стають все більш складними з кожним курсом навчання. Тому і органи публічного управління, що виступають у якості баз практики, також змінюються з кожним роком навчання.

Таким чином, за весь час навчання в університеті, студенти отримають комплексну практичну професійну підготовку. Випускники університету телекомунікацій за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» виходять у професійне середовище з реальним досвідом практичної роботи та цілком затребуваними на ринку праці, де їх перевагами є повністю практикоорієнтована освіта, міцні напрацьовані ділові контакти та сертифікати про реальні практичні тривалі навчальні тренінгові стажування в органах публічної влади.