XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Опановуємо основні тренди науки

10:56, 02-03-2019

Провідні наукові установи світу називають серед найперспективніших напрямків розвитку технологій і науки розробку квантового комп'ютера.

Квантовий комп’ютер (КК) – це новина схемотехніки і новітніх матеріалів, - теми, що викладаються на кафедрі «Телекомунікаційних технологій». Отже, негайно вносимо цю тематику до оновлених інноваційним змістом учбових програм.

КК – обчислювальний пристрій, який використовує явища квантової механіки для передачі й обробки даних.

У звичайних комп’ютерах, що працюють на основі транзисторів і кремнієвих чіпів, для обробки інформації використовується бінарний код. Біт має два базових станів – нуль та одиницю, і може перебувати тільки в одному з них. Робота квантового комп’ютера ґрунтується на принципі суперпозиції, а замість бітів використовуються квантові біти, іменовані кубітами. У кубіта також є два основні стани: нуль та одиниця.

Однак завдяки суперпозиції кубіт може приймати значення, отримані шляхом їх комбінування, і перебувати у всіх цих станах одночасно. У цьому полягає паралельність квантових обчислень, тобто відсутність необхідності перебирати всі можливі варіанти станів системи. Крім того, для опису точного стану системи квантовому комп’ютеру не потрібні величезні обчислювальні потужності й обсяги оперативної пам’яті, оскільки для розрахунку системи з 100 частинок досить лише 100 кубітів, а не трильйон трильйонів бітів.

На початку цього року міжнародна група дослідників почала створювати оптичний КК на основі оптичного мікрочіпу для генерації, управління й виявлення певного стану світла, що має назву - стиснутий вакуум.

Мікрочіп має довжину 1,5 см, ширину 5 см і товщину 0,5 см, а його компоненти взаємодіють з пучком світла. Ці компоненти зєднані невеликими каналами й хвилеводами, які направляють світло навкруг мікросхеми, за рахунок чого створюється взаємопов'язана мережа електричного контура.

Читайте також
Переглядів: 3 244