Педагогічна практика магістрів Інженерії програмного забезпечення

17:29, 03-03-2019

Студенти магістратури, заочної форми навчання, кафедри Інженерії програмного забезпечення мають досвід роботи в галузі ІТ в середньому 10 років. В рамках педагогічної практики студенти групи ППЗМ-71 Лозинський Стас, Данько Сергій та Бриндзя Мирослав провели незвичні пари для студентів першого курсу денної форми навчання, груп ПД-11, ПД-12, ПД-13.

По суті, магістри виступили в ролі ментора, тобто більш досвідченого фахівця для менті – студентів 1 курсу, що планують рухатись в аналогічному напрямі діяльності.

Хлопці-магістри спробували себе в особливому виді партнерства, який не є формальним і передбачає постійну комунікацію.

В рамках такої пари студенти 1 курсу:

• отримали знання досвідченого фахівця, набуті ним протягом своєї професійної діяльності;
  • почули об’єктивну оцінку своїх проектів чи загалом професійного напряму;
  • дізналися про типові помилки, яких можна уникнути на своєму шляху;
  • розширили коло ділових знайомств із допомогою наставника;
  • знайшли мотивацію: ці відносини не тільки про реальну допомогу, а й про моральну підтримку.

Але магістри, які виступили в ролі менторів, також відкрили для себе нові можливості:

• спробували себе в якості викладача
  • отримали новий кейс для роздумів:  кожен приклад професійного шляху є унікальним, як і проект підопічного;
  • розширили коло знайомств: так само, як молода людина знаходить нових корисних людей з досвідом, ментори познайомилися з мотивованими новачками;
  • покращили організованість завдяки чіткому  плану заняття;
  • отримали змогу не тільки передати знання, а й знайти їм практичне застосування;
  • запалилися мотивацією своїх підопічних.

Приємно відзначити, що менторство не обмежилось однією парою, ментори обмінялись з своїми групами контактною інформацією і їх співпраця триває!

Бажаємо успішної співпраці!