Нова стратегія державної екологічної політики на період до 2030 року для України

12:00, 13-03-2019

Верховна Рада у другому читанні та в цілому підтримала законопроект «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року», який має інтегрувати у всі сфери економіки й повсякденне життя українців екологічні стандарти, що діють у країнах ЄС.

Угода про асоціацію з ЄС ставить чіткі завдання перед Україною щодо удосконалення екологічної політики, яка дозволить нашій країні інтегрувати в європейський політичний та економічний простір. Водночас більшість екологічних стандартів та норм, якими зараз керується Україна, не переглядалися з часів Радянського Союзу.

Цілі Стратегія державної екологічної політики України відповідають середньостроковим пріоритетам дій Уряду та можуть переглядатися кожні 5-6 років залежно від ефективності їх впровадження. Кожна ціль передбачає ряд практичних заходів, які має здійснити Україна до 2030 року для озеленення економіки та переходу до стандартів, діючих в країнах ЄС.

Стратегія зорієнтована на екологічну просвіту, сталий розвиток природно-ресурсного потенціалу України, інтеграцію екологічної політики в процес прийняття рішень соціально-економічного розвитку, а також удосконалення та розвиток державної системи природоохоронного управління.

Також новий екологічний курс передбачає розширення ринкових механізмів для озеленення економіки, запровадження нових сучасних систем моніторингу стану довкілля тощо.