Нова дисципліна для системних аналітиків «Технології Business Intelligence»

14:21, 14-03-2019

Кафедра Системного аналізу організовує навчальний процес відповідно до актуальних потреб ринку праці в галузі інформаційних технологій, які знаходять своє відображення в компетенціях наших партнерів-роботодавців.

Одним із найбільш затребуваних та високооплачуваних напрямів роботи системного аналітика є аналіз даних, одним із прикладних застосувань якого є бізнес-аналіз. У зв’язку із цим до навчального плану підготовки бакалаврів із системного аналізу включена дисципліна «Технології Business Intelligence», метою вивчення якої є забезпечення студентам-аналітикам необхідного рівня знань зі створення та функціонування технологій сучасних інтелектуальних систем для забезпечення потреб ефективного ведення бізнесу.

У рамках дисципліни в осінньому семестрі 2019-2020 навчального року вивчатимуться теоретичні і практичні аспекти проектування та роботи Business Intelligence, у тому числі побудова OLAP-кубів засобами Microsoft Analysis Services, які входять до складу СУБД Microsoft SQL Server, та їх аналіз у табличному процесорі Microsoft Excel, а також використання спеціалізованих бібліотек мови програмування Python для бізнес-аналізу.

Основні питання, які вивчатимуться в курсі дисципліни:

• основи проектування та область застосування Business Intelligence;
  • побудова та організація сховищ даних;
  • OLAP-системи та їх архітектура;
  • Data Mining;
  • кластеризація;
  • регресійний аналіз;
  • Visual Mining;
  • Text Mining.

По кожній темі дисципліни обов’язково проводяться лекції, понад 50% занять проводяться практично та 20% занять викладаються англійською мовою.

Таким чином, студенти спеціальності «Системний аналіз» будуть володіти необхідними знаннями в області провідних світових IT-технологій ведення бізнесу, що забезпечить їм конкуренту перевагу на сучасному ринку праці.