Запрошення практиків до викладання: як це відбувається у соціологів та економістів

16:14, 22-03-2019

Ніхто не розкаже цікавіше, ніж справжній професіонал та практик! Найцінніші секрети майбутньої роботи може розкрити тільки фахівець, який завжди тримає руку на пульсі. А особливо, якщо це відома людина, що має неабиякий авторитет у своїй справі!.....

…..18 березня, десята ранку, погода – посміхається і по-весняному захоплює. Саме у цей день у наших соціологів та економістів відбулася друга зустріч з відомим журналістом і телережисером, членом Спілки кінематографістів України Олексієм-Нестором Науменко.  Заняття проводилось у сучасній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Заболотного. Так,  саме Володимир Заболотний у 40-ві роки ХХ століття був головним архітектором Києва.

Олексій-Нестор Науменко провів унікальне заняття у формі аналітико-соціологічного огляду трилогії його документальних фільмів під загальною назвою «Три світи». Унікальним був не тільки формат проведення заняття, а його безперечна міждисциплінарність.  З одного боку, воно сприяло розвитку практичних навичок у соціологів, які вивчають зараз дисципліни «Етносоціологія» та «Соціологія масових комунікацій та медіа планування». І хто, як не тележурналіст відчиняє двері у сучасну медіа-сферу! А з іншого боку, багато корисного дізнались і студенти-економісти, як наразі опановують дисципліну «Глобальні виклики та інформаційна політика України». 15-ти хвилинне занурення у три неподібні між собою, але зв’язані невидимою ниткою глобалізації  світи, дало змогу ще краще відчути виклики, які для України є знаковими.

Студенти почули оригінальний історико-соціологічний аналіз розвитку народів «Трьох світів», а саме Японії, Сараєва та Мальдів. Було обговорено актуальні економічні та соціально-політичні проблеми війни, миру та відновлення життєдіяльності народів країн, які постраждали внаслідок військових та озброєних конфліктів.

Проведення виїздних занять є одним з найулюбленіших видів інноваційного навчання в Державному університеті телекомунікацій.  Ми докладаємо максимальних зусиль,  щоб рівень ерудованості наших  студентів був по-справжньому найвищим. А спроби проаналізувати певну проблему під керівництвом відомої особистості завжди розширюють соціальний світогляд та коло комунікації.

Незабаром відбудуться нові заняття від практиків, тому до зустрічі, шановні студенти!