XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Штучний інтелект і JAVA

13:29, 25-03-2019

В рамках створення інноваційних технологій навчання на кафедрі «Комп’ютерних наук» здійснюється політика застосування мови програмування JAVA на практичних заняттях в дисциплінах, що викладаються. Це проводиться на всіх курсах, починаючи з першого, що дає випускнику можливість професійно оволодіти популярною мовою програмування.

Однієї з таких дисциплін є «Штучний інтелект». Відомо, що штучний інтелект (ШІ) не можливо реалізувати без комп’ютерів і відповідно без засобів програмування. Найбільш затребуваними напрямами ШІ для розв’язання практичних задач залишаються: експертні системи, нечітка логіка, штучні нейронні мережі, мультиагентні системи за допомогою яких розв’язуються задачі розпізнавання образів, прогнозування, прийняття рішень в умовах невизначеності і браку даних, моделювання ситуацій і багато інших.

Серед безлічі спеціалізованих і універсальних мов програмування, що застосовуються в задачах ШІ мова JAVA займає особливе місце. Проста за синтаксисом, незалежна від платформи вона набула великої популярності серед ІТ-спеціалістів. З моменту її появи створено багато спеціалізованих засобів для задач ШІ. Серед них для навчання і підготовки професійних програмістів популярні такі середовища: оболонка JESS для створення експертних систем на основі баз знань у виді правил, jFuzzyLogic для розв’язання задач користувача методами нечіткої логіки, NeurophStudio для створення нейромереж різної структури, JADE для створення інтелектуальних агентів. Окрім цього існує багато окремих бібліотек процедур, написаних на JAVA, які реалізують класичні алгоритми ШІ. Ці процедури легко інтегруються з різними проектами на JAVA. Для спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» навчально методичне забезпечення дисципліни «Штучний інтелект», передбачає поглиблене вивчення зазначених JAVA-засобів на практичних заняттях і лабораторних роботах.

З метою залучення абітурієнтів і всіх бажаючих оволодіти мовою JAVA з 4 березня 2019 року на кафедрі працюють курси вивчення мови JAVA для слухачів з різним початковим рівнем знань в програмуванні. По завершенню навчання всі слухачі отримають сертифікат про участь у курсах програмування Java 8 (Core).

Читайте також
Переглядів: 1 205