Співробітництво з вищими навчальними закладами Польщі по підготовці системних аналітиків

09:40, 29-03-2019

Підготовка фахівців у вищих навчальних закладах в умовах глобалізації повинна спиратися на досвід та потреби роботодавців багатьох країн. Одним з сусідів України, з яким сьогодні активно розвиваються культурні та економічні відносини, є республіка Польща.

На минулому тижні завідувач кафедри системного аналізу О.М. Шушура та доцент кафедри О.А. Золотухіна у складі групи викладачів факультету інформаційних технологій пройшли стажування у Польщі та відвідали низку вищих навчальних закладів у м. Варшаві і поспілкувалися з колегами, в тому числі з Європейського Суспільно-Технічного університету та Академії Леона Козмінського.

Як з’ясувалося під час цих візитів, підготовка системних аналітиків, фахівців у галузі Big Data, активно розвивається у польських вищих навчальних закладах, оскільки саме такі фахівці є дуже затребувані на ринку праці ЄС.

Під час спілкування з представниками польських університетів було досягнуто домовленість про обмін програмами підготовки системних аналітиків, а також про включення до навчальних програм Державного університету телекомунікацій компетенцій, що вимагаються в аналітичних підрозділах компаній Google та Microsoft, які представлені у Польщі.

Це дозволить організувати програми по обміну студентами між університетами та надасть більше можливостей для випускників спеціальності «Системний аналіз» у Державному університеті телекомунікацій продовжити освіту або працевлаштуватися у країнах Європейського Союзу.