Втілення інноваційних рішень з кібербезпеки у навчальний процес

14:37, 01-04-2019

Сучасний розвиток інформаційних технологій та широке застосування інформаційно-комунікаційних систем в якості інфраструктури для бізнес-процесів підприємств, установ та організацій висувають суворі вимоги до компетенцій фахівців із кібербезпеки.

Складність завдань, які вирішують аналітики та адміністратори безпеки в корпоративних інформаційних системах, зумовлює застосування засобів автоматизації процесів їх діяльності, зокрема, інформаційних систем класу SIEM (Security Information and Event Management).

З початку навчального року викладачі та студенти кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Навчально-наукового інституту захисту інформації беруть участь у програмі IBM Academic Initiative та вивчають продукти IBM Security.

Завідувачка кафедри Гайдур Галина Іванівна приділяє належну увагу розвитку навчально-матеріальної бази та застосуванню в навчальному процесі найсучасніших програмних комплексів забезпечення кібербезпеки інформаційних систем самих передових компаній світу.

Так, у лабораторіях кафедри розгорнуті серверне обладнання та автоматизовані робочі місця адміністраторів та аналітиків безпеки – елементи сучасного Security Operations Center. У весняному семестрі студенти четвертого курсу спеціальності 125 Кібербезпека в змісті дисципліни “Цифрова криміналістика” почали вивчати можливості програмного комплексу IBM i2 Analyst's Notebook, який застосовується аналітиками безпеки при проведенні розслідувань кіберінцидентів.

Застосування в навчальному процесі найсучасніших програмних комплексів забезпечення кібербезпеки інформаційних систем самих передових компаній світу є результатом втілення на кафедрі інформаційної та кібернетичної безпеки інноваційного змісту навчання студентів.