Унікальність дисципліни "Проектування інженерної інфрастрактур центрів обробки даних"

12:11, 05-04-2019

Викладачами кафедри читається унікальна дисципліна в своєму роді як Проектування інженерної інфраструктури центрів обробки даних, наші студенти отримують сучасні знання в області побудови інженерної інфраструктури ЦОД на базі обладнання різних виробників, починаючи від проектування і закінчуючи поставкою і пуско-налагодження обладнання.

Інженерна інфраструктура є тим фундаментом, на якому базується нормальна робота всього комплексу обладнання ЦОД. Від правильності її побудови залежить надійність роботи обчислювального центру.

Основні підсистеми інженерної інфраструктури ЦОД:

• підсистема гарантованого електропостачання ЦОД;
  • кліматична підсистема ЦОД;
  • кабельна підсистема ЦОД;
  • підсистема монтажних шаф ЦОД;
  • підсистема моніторингу та управління ЦОД.

а також:

• контроль доступу;
  • відеоспостереження;
  • охоронна сигналізація;
  • газове пожежогасіння.

Представлений список включає тільки основні підсистеми інженерної інфраструктури ЦОД. У реальному проекті кількість підсистем може бути значно ширше, наприклад, може бути використана система обліку електроенергії.

Для технічного і адміністративного обслуговування всіх інженерних систем ЦОД застосовується передова архітектура EcoStruxure компанії Schneider Electric. Основу архітектури складають програмно-апаратні рішення, які об'єднують рівні пристроїв, систем передачі технологічних даних і широкий спектр програмних додатків, що забезпечують моніторинг, аналітику і надання сервісів.

Архітектура EcoStruxure дозволяє ефективно управляти не тільки інженерної складової ЦОД, а й системами життєзабезпечення виробничих об'єктів, будівель, інших енергетичних та інфраструктурних об'єктів.