Підготовка до світових змагань з програмування кафедри Інженерії програмного забезпечення

17:58, 10-04-2019

На черговому занятті гуртка «Спортивне програмування» кафедра Інженерії програмного забезпечення продовжує підготовку студентів до світових змагань з програмування.

На сьогодні сформовано 6 команд, які пройшли відбір серед бажаючих в нашому Університеті. Саме ці команди 13 квітня 2019 року представлять Державний університет телекомунікацій в 1/8 сту­дентсь­кої пер­шості світу ACM ICPC (ACM International Collegiate Programming Contest) — щорічна міжна­род­на сту­дентсь­ка олімпіада з прог­ра­муван­ня (інші наз­ви — Чемпіонат світу з прог­ра­муван­ня / Міжна­род­ний ко­ман­дний чемпіонат з прог­ра­муван­ня), ор­ганізо­вана асоціацією об­числю­валь­ної техніки ACM. Тренер наших команд - доцент кафедри Золотухіна Оксана Анатоліївна.

Чемпіонат світу з прог­ра­муван­ня бе­ре по­чаток зі зма­ган­ня, що про­води­лося в Те­хась­ко­му універ­си­теті в 1970 році. Свій теперішній виг­ляд чемпіонат прий­няв в 1977 році, фінал якого впер­ше  був про­веде­ний в рам­ках щорічної кон­фе­ренції ACM з інфор­ма­тики. З того часу він про­водить­ся щорічно.

По­чина­ючи з 1989 ро­ку, ор­ганізацією зма­гань зай­маєть­ся універ­си­тет Бей­ло­ра (США). У різний час спон­со­рами зма­гань ста­вали такі ком­панії, як Apple, AT & T і Microsoft, про­те з 1997 ро­ку по те­перішній час ге­нераль­ним спон­со­ром є ком­панія IBM.

З 1977 по 1989 в олімпіаді пе­реваж­но бра­ли участь ко­ман­ди вузів з США та Ка­нади. Зараз олімпіада пе­рет­во­рила­ся у всесвітнє зма­ган­ня.

На Фінал світу в 2011 було запрошено 105 найкращих команд з шести континентів, які вибороли цю можливість серед 8305 команд з 2070 університетів, які представляли 88 країн. В 2013 році в ній взя­ло участь 7109 ко­манд з 88 країн, 100 з яких зій­шли­ся в бо­ротьбі за го­лов­ний тро­фей у фіналь­но­му турнірі. У регіональних відбіркових етапах в 2018 брало участь близько 50 000 студентів-програмістів з 111 країн і 3100 університетів. У фіналі чемпіонату світу 2018 змагалися 140 команд з понад 50 країн.

Під час занять гуртка наші команди, в кожній з яких 3 студенти, вчаться чути один одного. Команди тренуються за реальними правилами: за п'ять годин учасники повинні вирішити від 8 до 12 алгоритмічних задач, умови яких написані англійською мовою. За умовами конкурсу на кожну команду виділяється один комп’ютер.

Команди пишуть код на Java, C, C++, Python. Це саме ті мови програмування, які вивчають на спеціальності Інженерія програмного забезпечення і які, на сьогодні, є найбільш затребуваними на ринку праці.

В реальних умовах змагання код  надсилають на сервер, який його тестує. Програми тестуються на великій кількості вхідних тестів, невідомих учасникам.

Побажаємо нашим учасникам успіху і чекаємо на враження від змагання. Адже участь в змаганнях такого рівня це вже успіх!