XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Співробітництво кафедри МВТ з компаніями-партнерами з проведення експертизи результатів моделювання сенсорної мережі збору даних радіовипромінювання

16:11, 12-09-2019

НПП кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій протягом серпня-вересня 2019 р. спільно з експертами з кафедри Телекомунікаційних технологій в рамках співробітництва з компаніями-партнерами кафедри була проведена науково-технічна експертиза результатів моделювання сенсорної мережі збору даних радіовипромінювання радіоелектронних засобів та випромінюючих пристроїв на підставі попередньо проведених розрахунків зон покриття базових станцій цифрового стільникового радіозв’язку.

Радіочастотний спектр - це обмежений природний ресурс, і тому важливо, щоб всі служби радіозв'язку використовували його найбільш ефективним і раціональним способом щоб в результаті різні мережі радіозв'язку могли функціонувати у вільному від перешкод середовищі. Техніка радіозв'язку розвивається стрімко. З появою нових технологій і в умовах феноменального росту служб радіозв'язку попит на радіочастотний спектр і геостаціонарну супутниковий орбіту зростає астрономічними темпами. Продуктивне і раціональне управління використанням спектру є головним чинником забезпечення одночасної роботи різних мереж радіозв'язку без створення взаємних перешкод.

Перспективним напрямком підвищення ефективності управління використанням спектру є безперервний автоматичний чи автоматизований контроль, в тому числі з використанням сенсорних мереж та систем збору й обробки даних.

Завдяки проведеній науково-дослідній роботі та результатів моделювання сенсорної мережі збору даних радіовипромінювання радіоелектронних засобів та випромінюючих пристроїв на підставі попередньо проведених розрахунків зон покриття базових станцій цифрового стільникового радіозв’язку було отримано наступні висновки:

  • ефективність контролю завантаженості радіоспектру значно залежить від робочої частоти, потужності приймача, висоти передавача, чутливості сенсора та відстані між передавачем і сенсором. В умовах відсутності точних значень перелічених факторів отримані розрахункові дані можуть відрізнятися від фактичних на місцевості;
  • сенсорні мережі збору даних радіовипромінювання радіоелектронних засобів та випромінюючих пристроїв, як і інші сенсорні мережі контролю, є дуже актуальними на сьогодні. А ефективний спосіб підвищення параметрів якості контролю та управління використанням спектру є безперервний автоматичний чи автоматизований контроль, в тому числі з використанням сенсорних мереж та систем збору й обробки даних.

Таким чином, впровадження та використання сенсорних мереж для збору даних радіовипромінювання радіоелектронних засобів та випромінюючих пристроїв, є актуальним та перспективним науковим та практичним напрямком розвитку галузі телекомунікацій.

Професор кафедри МВТ
Недашківський О. Л.

Переглядів: 3 470