Домашнє завдання в університеті

11:01, 23-09-2019

Шкільні роки позаду, коли домашнє завдання записувалося в щоденник і батьки могли його відкрити і проконтролювати його виконання. Але ось студентське життя почалося і щоденник ніхто не веде, батьки далеко, але домашнє завдання на жаль нікуди не зникло. До речі, у фінській системі освіти дітям дають домашнє завдання в повному обсязі тільки з віку 13-14 років для того, щоб пройшла адаптація до школи і поспілкуватися зі своїми однолітками. Якщо б так можна було в університеті!

Давайте ж розглянемо для чого нам потрібно це домашнє завдання. Для розвитку навичок самонавчання, щоб в подальшому вміти знаходити корисну інформацію і застосовувати її практично, також воно нам потрібно для розвитку особистісних якостей як відповідальність, впевненість і незалежність.

Домашнє завдання в університеті істотно відрізняється від шкільного:

1) умовами і часом на його виконання. Батьки вже не контролюють і студентське життя сповнене веселощів. Однак виконувати завдання потрібно. Самоорганізація, яку ви можливо придбали в школі вам допоможе, а також на допомогу може прийти time management (здатності вміло управляти своїм часом);

2) потрібно вивчити достатню кількість джерел інформації (підручники, інтернет джерела або навіть сходити в бібліотеку). Матеріал тільки з одного джерела не є достатнім дослідженням. І найголовніше, доводиться самому визначати корисність знайденого матеріалу;

3) обсяг значно більше. Викладач може дати значний список питань, а так само список літератури, яка може допомогти в пошуку;

4) за свою працю ти не завжди отримаєш бажану оцінку. Викладач може поставити «+» або «-», здав, не здав. В цьому випадку потрібно бути оптимістом і розуміти, що на тесті, контрольній роботі або екзамені ти вже будеш знати відповідь. Важливо усвідомлювати, що вчишся не для викладачів або батьків, а для себе. Щоб знайти гідну та цікаву роботу за профілем і застосовувати навички та вміння, які вже напрацьовані в вищому навчальному закладі.

Як же адаптуватися до домашніх завдань в університеті? Є ряд корисних рекомендацій:

• не відкладай його виконання на останній день. Організуй свій час (знайти корисний матеріал, відреферувати його, записати його в свій конспект так, щоб було зрозуміло і доступно для розуміння);
  • потрібно чітко зрозуміти вимоги і систему оцінювання за навчальною дисципліною. Для одного викладача досить що завдання знаходиться в зошиті, для іншого - важливо чути відповідь, а буває так, що не перевіряють, але на тесті або екзамені виконання цього завдання стане порятунком;
  • намагайся підійти до завдання з практичної точки зору і слід ставитися до нього як до роботи, за яку можуть добре заплатити;
  • якщо завдання об'ємне, то краще розділити його з одногрупником. Так буде веселіше і у вас може з'явитися безліч цікавих ідей;
  • не бійтеся перепитати викладача, якщо завдання незрозуміле або попросити додаткові джерела для його виконання.

Нехай виконання домашнього завдання буде для вас не покаранням або непотрібною рутиною, а стане для вас корисною і цікавою роботою, яка приведе вас до досягнення більш важливої ​​мети!