Що представляє собою спеціальність Комп'ютерні науки

09:42, 26-09-2019

Комп'ютерні науки (англ. Computer Science) - сукупність теоретичних і практичних знань, які використовують у своїй роботі фахівці в області обчислювальної техніки, програмування, інформаційних систем і технологій.

Комп'ютерні науки - це дослідження того, як працюють інформаційні технології з точки зору теоретичної та математичної перспективи, з точки зору забезпечення наукового обгрунтування процесів розгортання, інтеграції та взаємодії інформаційних технологій.

В даний час в області Комп'ютерних наук зазвичай виділяють наступні основні розділи:

• алгоритми і структури даних,
  • мови програмування,
  • архітектура комп'ютерів,
  • операційні системи та комп'ютерні мережі,
  • розробка програмного забезпечення,
  • бази даних та інформаційно-пошукові системи,
  • штучний інтелект та робототехніка,
  • взаємодія людини і комп'ютера.

Якщо порівняти між собою інші спеціальності галузі інформаційних технологій (Комп’ютерна інженерія, Програмна інженерія, Інформаційні системи, Системний аналіз), то вони мають один і той же предмет вивчення і переважно одні і ті самі розділи, що і Комп’ютерні науки.

Відмінність спеціальностей між собою полягає в тому, що кожна із них робить більший акцент на одному із аспектів: Комп’ютерна інженерія – на проектуванні, побудові, впровадженні та обслуговуванні програмних та апаратних компонентів сучасних обчислювальних систем та комп'ютерного обладнання, Програмна інженерія – на застосуванні системного вимірюваного підходу до розробки, використання та супроводу програмного забезпечення, та інше.

Основний акцент Комп’ютерних наук робиться на комплексному розгляді та забезпеченні інтеграції та інформаційної взаємодії усієї сукупності інформаційних технологій на рівні високої наукової абстракції.

Щоб застосовувати основні результати досліджень в області Комп'ютерних наук, необхідно володіти навичками в чотирьох основних напрямках: алгоритмічне та комплексне мислення, уявлення інформації та інформаційної взаємодії, програмування, а також проектування та розгортання інформаційних систем різного призначення.

Найважливіша мета вивчення Комп'ютерних наук полягає в тому, щоб глибоко знати усі основні розділи інформаційних технологій та  чітко розуміти відносини, що існують між прикладними програмами і комп'ютерними системами. Стати фахівцем з сучасних Комп’ютерних наук можливо тільки за умови комплексного вивчення всіх складових частин комп'ютерних наук з урахуванням  забезпечення їх інтеграції та взаємодії.

Враховуючи сучасний стан розвитку інформаційних технологій, забезпечення їх інтеграції та взаємодії розглядається на рівні, який має високий рівень наукової абстракції – рівень хмарних технологій, віртуалізації, програмно-визначених мереж та систем штучного інтелекту. Взаємодія на цьому рівні здійснюється не фізично, а з використанням програмних інтерфейсів (API),  що забезпечує високу ступінь системності та динамічності.