Студенти спеціальності Інженерія Програмного забезпечення вже з першого курсу почали вивчати фахову дисципліну та отримують практичний досвід

19:59, 29-09-2019

Так, студенти першого курсу, групи ПД-11 та ПД-12, розпочали підготовку за фахом з дисципліни «Основи інженерії програмного забезпечення».

Вже з перших пар студенти повинні були продемонструвати отримані теоретичні знання на практиці, створивши власний проект.

Під час роботи над проектом студенти  сформували команди. Навчились розуміти обов'язки різних учасників команди з розробки програмного забезпечення: керівника розробки, керівника технічної групи (teamleader), архітектора, програміста, менеджера, дизайнера, аналітика.  Продемонстрували володіння сучасними стратегіями і технологіями організації колективної розробки програмного забезпечення. Змогли пояснити основні напрямки розвитку методів колективної розробки, їх відмінності і доцільності застосування в залежності від типу розв'язуваних завдань і вимог організації.

А також застосували Scrum - гнучку методологію розробки програмного продукту. Згідно методології Scrum команди складались з 4-6 чоловік: до них входили люди з різними навичками - розробники, аналітики, тестувальники. Не було заздалегідь визначених і поділених ролей в команді, що обмежували б область дій членів команди. Команди самоорганізувались для виконання конкретних завдань в проекті, що дозволяло їм гнучко реагувати на будь-які можливі завдання.

На захисті студенти продемонстрували презентації своїх проектів і повинні були донести основну ідею свого проекту за 5 хвилин, причому так, щоб потенційний інвестор повірив в цей проект та погодився надати кошти. При цьому студенти надали бізнес-план і прорахували економічну ефективність проектів.

Студенти визнали, що на практиці спробували пройти весь процес розробки програмного забезпечення:

1. Збір та аналіз вимог замовника виконавцем і подання їх у нотації, яка є зрозумілою як для замовника, так і для виконавця;
  2. Перетворення вимог до розробки в послідовність проектних рішень щодо способів реалізації вимог: формування загальної архітектури програмної системи та принципів її прив’язки до конкретного середовища функціонування; визначення детального складу модулів кожної з архітектурних компонент;
  3. Проектне рішення перетворено на програмну систему, яка реалізує такі рішення, продумано тестування програмного продукту в цілому
  4. Експлуатація та супроводження готової програмної системи.

Проекти, що були запропоновані командами, були різними: «Sales UP: актуальні знижки»,  «Нealthy Coder», «AR-Furniture», «EnergoAU - додаток для проведення енергетичного аудиту», «Піца зі знижкою за досягнення в грі», «PTOptions – проект оптимізації кількості пасажирів», «Easy Club’s Money». Вже з назв можна побачити різноплановість майбутніх програмістів та їх бажання змінити світ на краще.

Маємо надію, що через деякий час побачимо інтернет реалізацію, створених проектів, а поки що …студенти продовжують вчитись…

Вам було цікаво? Захотіли спробувати свої сили? Долучайтесь до студентів спеціальності ІПЗ, запрошуємо на навчання!