Формування мовної компетентності як механізм соціалізації іноземних слухачів у освітньому процесі Державного університету телекомунікацій

13:16, 18-10-2019

Лексичні теми з української мови є складовою частиною навчального комплексу для іноземних слухачів підготовчого відділення, які вивчають українську мову з метою подальшого навчання у вищих навчальних закладах України. Викладачі кафедри української мови Державного університету телекомунікацій ставлять собі за мету допомогти іноземцям, які прагнуть вивчити українську мову, сформувати високий рівень мовної компетентності в розмовно-побутовій, професійній та науковій сферах комунікації.

Розмовна тема “Історія Києва” бере свій початок з екскурсії історичними пам’ятками міста Київ.

Доцент кафедри української мови Марченко Г.В.  розпочала свою розповідь словами: “Київ – столиця України. Він – її серце. Навіть в найтяжчі свої часи Київ залишався духовним центром українських земель. І його історія немов би в краплі води відображає історію України. І навпаки – історія України нерозривно пов’язана з історією Києва. Історія ця була довгою. Країна і місто знали злети і падіння. Бували часи, коли місто лежало в руїнах, а країна була спустошена і сплюндрована. Але проходило не дуже багато часу і відроджувався Київ, відроджувалась і Україна.

Ми вирушаємо зараз в коротку мандрівку історією Києва і України. Поки що, дуже короткою і переконаємось в справедливості вислову: «Історія міста – історія країни”.

Софійський собор ― стародавня пам'ятка історії Києва.

Золоті ворота ― ще одна пам'ятка історії Києва часів Ярослава Мудрого.

У XI ст. за наказом князя Ярослава Мудрого були зведені Софійський собор, Золоті ворота, заснований найдавніший слов'янський монастир ― Печерська лавра.

Коротка екскурсія на тему “Історія Києва” символічною визначною пам’яткою міста. Слово «фунікулер» походить від латинського «funiculus», тобто мотузка і означає підйомно-транспортний засіб на невеликі відстані при значних кутах підйому. Спершу фунікулер називали Михайлівським підйомом або Михайлівський електричний канатний підйом.