Знання з міжнародної економіки як важливий елемент професійної компетентності бізнес-фахівця

11:08, 19-10-2019

Я завжди стверджував, що закони економіки –
це закони життя.

Філіп Уікстид (1844–1927),
британський економіст

Навчальна дисципліна «Міжнародна економіка» є важливою складовою у підготовці фахівців – економістів та маркетологів.

Її основне призначення полягає у формуванні економічного світогляду майбутніх фахівців. Особливого значення вона набуває в сучасних умовах господарювання,зокрема, за стирання кордонів, взаємопроникнення економік країн світу, інтенсивної диджиталізації та цифровізації суспільних та економічних процесів.

Саме тому цілком виправданим і значущім є викладання цієї дисципліни професорами й доцентами кафедри «Економіки підприємств та соціальних технологій», які старанно й ретельно формують її навчально-методичне забезпечення відповідно вимог Інноваційного змісту навчання ДУТ. Так, викладачі головну увагу приділяють розвитку у студентів 3 курсу практико орієнтованих компетенцій щодо розуміння світо господарських процесів загалом та місця економіки України в них зокрема. Для цього застосовуються сучасні методи навчання: case – study, workshop, collaborative learning, hakaton, students hab тощо. Вони дозволяють максимально розкрити творчий потенціал студентів  економічних спеціальностей, сприяють закріпленню знань і формуванню зв’язків з іншими спорідненими дисциплінами, утворюють рухому базу для подальшого навчання та професійного розвитку.

Отже, сьогодні неможливо уявити високопрофесійного фахівця з бізнес-освітою без знань в сфері міжнародної економіки! Тому можна стверджувати, що й в цьому контексті Державний університет телекомунікацій та кафедра економіки підприємств та соціальних технологій йде в ногу з часом, забезпечуючи підготовку своїх студентів відповідно до викликів сьогодення!