Сучасні ІТ рішення для підготовки спеціалістів зі спеціальності 122 Комп’ютерні науки

11:08, 25-10-2019

В начальній аудиторії 132, в якій знаходиться навчально-науковий центр технологій Hewlett Packard, розгорнуто сучасне мережне та серверне обладнання, що надано компанією Hewlett Packard Enterprise (HPE). Головне завдання даного центра це: підготовка, в рамках навчального процесу університету, зокрема зі спеціальності 122 Комп’ютерні науки, спеціалістів з широкого кола сучасних технологій компанії Hewlett Packard Enterprise (HPE), що здатні підтвердити свої компетенції на різних рівнях міжнародної сертифікації.

В центрі навчають технологіям  4-х видів:

• Connected device;
  • Network solution;
  • Server and storage;
  • Cloud.

Для навчання студентів користування мережним обладнанням використовуються наступні девайси, що подаровані компанією:

• комутатори рівня ядра (core switches):  HP 5500 HI ,  HP 5500 EI;
  • комутатори рівня доступу (access switches):  HP 2620.

Для навчання безпроводовим технологіям використовується Aruba Instant.

Рішення Aruba Instant дозволяє максимально підвищити продуктивність мобільних пристроїв у середовищах з виключно високою щільністю клієнтів Wi-Fi, забезпечити високу швидкість передачі, потужний захист від загроз, технологію віртуального контролера.

Характеристики:

• стандарт - 802.11ac;
  • максимальна швидкість передачі -    1,3 Гбіт/с;
  • Ethernet інтерфейс - 1000 Мбіт/с ;
  • хмарні сервіси для фільтрації контенту та управління програмним забезпеченням.

В навчально-науковий центрі розгорнуто сучасний центр обробки даних (ЦОД). Його апаратна платформа включає наступні пристрої:

• Сервер HPE Proliant DL60 Gen9
  • Сервер HPE Proliant DL360 Gen7
  • Комутатори ядра  HPE 5510
  • Комутатори доступу HPE 3800

Для користування даною апаратурою застосовуються програмно-визначені мережі SDN. Програмно-визначені мережі (SDN) є одним з найбільш перспективних напрямків мережевої індустрії. SDN надає нову, динамічну мережеву архітектуру, яка  перетворює традиційні мережі в платформи, які багаті великою різноманітністю послуг.

Переваги мереж SDN:

• централізоване управління в мультивендорному середовищі;
  • спрощення за рахунок автоматизації;
  • велика можливість для інновацій;
  • підвищення надійності і безпеки мережі;
  • більш детальне управління мережею;
  • покращений сервіс для користувачів.

SDN дозволяє реалізувати мережі ЦОД з потужною функціональністю, що підтримують централізоване управління мережею та  розгалужену переадресацію.

Справедливим є висновок про те, що технологічний тренд в сторону хмарних рішень на базі SDN визначає майбутнє мереж ЦОД. Для прикладу можна навести такі рішення для ЦОД і хмари:

• HPE Virtual Cloud Networking (VCN)  SDN – Віртуальна хмарна мережа.
  • HPE-VMware NSX networking solution – Рішення для мереж  компаній HPE таVMware (NSX Federation).
  • HPE Distributed Cloud Networking (DCN) – Розподілена хмарна мережа HPE.

Також вивчаються хмарну технологію OpenStak. Платформа OpenStack забезпечує:

• Підтримується більш ніж 2000 розробниками та понад 180 організацій-учасників.
  • Модульна архітектура, яка сумісна з різними гіпервізорами, системами зберігання, мережевими реалізаціями та апаратними засобами.
  • Створення віртуальних машин на вимогу (VM) та їх повне забезпечення.
  • Багаторівнева підтримка користувачів.

Тому навчально-матеріальна база кафедри Комп’ютерних наук забезпечує підготовку спеціалістів, які здатні виконувати широкий спектр прикладних і фундаментальних професійних задач в галузі ІТ та здатні інтегрувати сучасні високо-технологічні рішення ІТ-інфраструктури з точки зору як апаратної так і програмної платформ різного призначення. Підготовлені на існуючій навчально-матеріальній базі спеціалісти  будуть востребовані на міжнародному ринку праці ІТ-спеціалістів, зокрема зі спеціальності 122 Комп’ютерні науки.