Кафедра МВТ на варті новітніх інформаційних технологій

18:20, 31-10-2019

Багатороторні безпілотні літальні апарати, які не так давно використовували лише військові і вчені, щільно увійшли в наше сучасне життя. Дрони знімають відеорепортажі, доставляють їжу і покупки, допомагають гасити пожежу, беруть участь в гонках і змаганнях. Квадрокоптери часто оснащені відеокамерою, тому їх активно використовують в пошукових і рятувальних операціях, а також при зйомці документальних і художніх фільмів. За допомогою технологій Bluetooth і Wi-Fi дрони, перебуваючи в сотнях метрів від пілота, можуть досягати великої висоти для фото- та відеозйомки або огляду недоступної для людини місцевості.

Основні сфери використання квадрокоптерів:

Картографія (дронокартографія) - невеликі та легкі квадрокоптери, за допомогою спеціального програмного забезпечення можуть досліджувати різні ландшафти, створюючи, окрім фотографій, тисячі цифрових точок, які об’єднуються у цифрові зображення, а потім у 3D-моделі.

Сільськогосподарська галузь - українські підприємства використовують БПЛА для моніторингу стану посівів і полів з 2014 року. БПЛА визначають щільність засівання, висаджують рослини, обприскують їх добривами чи хімікатами. Термальні датчики на квадрокоптері моніторять стан рослин, слідкують за різницею кольорів та темпами зростання. Завдяки дрону фермер може зекономити час та кошти.

Захист природи - уряд США, Малайзії та Індонезії вже використовує БПЛА для охорони та захисту своїх земель і біовидів, які їх населяють. За допомогою дронів забезпечується збереження рідкісних диких тварин, вивчається їх розподіл та щільність на певній території. Застосування БПЛА є основними, так як в густих лісах наземні види моніторингу мають меншу оперативність та вищу вартість. В деяких національних парках застосування дронів значно зменшило таке негативне явище, як браконьєрство.Також створено БПЛА, що використовує звукові хвилі для боротьби з пожежами.

Дрони-кур’єри - Даний вид доставки товарів вже приміряє на себе компанія «Amazon.com», яка гарантує доставку в окремих районах США за 30 хвилин від виконання замовлення на сайті. Даний тип доставки дуже зручний для транспортування документів, дрібних товарів та замовленої їжі.

Федеральне управління цивільної авіації США видало компанії Wing, яка належить материнській компанії Google (Alphabet), ліцензію авіакомпанії.

Це означає, що вже найближчим часом Wing зможе доставляти своїм клієнтам різноманітні товари за допомогою безпілотників.

Професії, які будуть затребувані в галузі. Можна виділити дві умовні групи роботодавців: виробники і споживачі дронів. Перші потребуватимуть фахівців із розробки, проектування, програмування. Компаніям, що використовують БПЛА, будуть потрібні оператори дронів – люди, які вміють керувати дорогими «іграшками», а також аналітики і фахівці з обробки зібраних даних, менеджери проектів і керівники польотних груп.

Студенти 3 курсу (групи ТСД -38 та ТСД -33) на лабораторній роботі вже ознайомились з будовою та функціями квадрокортера DJI Mavic Pro.

Фотографії