XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Соціологія культури: лекції-діалоги у відповідь на виклики сьогодення

18:00, 21-11-2019

Культура – це те, що залишається,
коли все інше забуте.

Едуар Ерріо
 

«Цивілізація – це влада над світом; культура – це любов до світу». Цей відомий вислів Антонія Кемпінського звучить сьогодні особливо переконливо. Саме від високого рівня культури і збереження культурних цінностей залежить успішний розвиток Держави і формування гармонійної картини світу. Культура завжди протидіє хаосу. І в умовах постійного загострення соціально-політичних проблем чи не культура може стати єдиним оплотом збереження миру?

Для того, щоб професійно усвідомити актуальність цієї проблеми наші студенти вже з першого курсу вивчають дисципліну «Соціологія культури». Вона дає можливість глибше і шире зрозуміти як національну культуру, так і культури інших народів.  Вміння співставляти спосіб життя власного народу з іншими народами (а в світі більш ніж 258 країн та 5000 мов) дозволяє зрозуміти найголовнішу функцію культури – об’єднання та гуртування людей. Лекції з соціології культури в нашому Університеті викладає професор Романенко Юрій Вікторович. Більшість лекцій відбувається у цікавому форматі лекції-діалогу, яка дозволяє студентам якомога краще висловити власне бачення.

Так, 18.11.2019  було проведено лекцію-діалог на тему "Захід і Схід як соціокультурна дихотомія", в якій взяли участь студенти-соціологи групи СТД-11.

 

Лекцію-діалог було присвячено аналізу особливостей культурних та соціальних систем західних та східних суспільств. Було обговорено проблеми аграрного та індустріального суспільства, авторитаризму і демократії, феодалізму і буржуазності, міста і села, механічної та органічної солідарності, аскриптивних та контрактуальних відносин. На конкретних прикладах студенти змогли переконатися, що Схід і Захід не просто утворюють географічні поняття, але й етносоціальну реальність, яка заломлюється з особливостями інституцій соціалізації, освіти, родини, церкви, економіки, держави, права.

Лекції з цієї дисципліни завжди проходять в цікавій дружній атмосфері плідного пошуку. З кожним заняттям студенти все більше погоджуються з твердженням, що культура – це міра людяності в Людині. Знаєте, хто це сказав?  

До зустрічі на наступних лекціях, шановні Студенти!

Переглядів: 4 736