НІ булінгу: навчально-методичний семінар викладачів та студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності

14:51, 22-11-2019

Цього тижня на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій відбувся навчально-методичний семінар викладачів та студентів, присвячений темі булінгу, адже сьогодні подібні питання надзвичайно болючі та актуальні.

У 2019 році набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, цькування) як діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Студенти І курсу та викладачі кафедри розглянули низку важливих питань, серед яких:

• ознаки булінгу;
  • види булінгу;
  • як відрізнити звичайний конфлікт від булінгу;
  • що робити, якщо студент став жертвою булінгу;
  • що робити, якщо викладач/студент стали свідками булінгу;
  • що робити, якщо ваш викладач/студент агресор;
  • роль викладача/студента у запобіганні та протидії булінгу;
  • шляхи та способи подолання булінгу;
  • відповідальність за вчинення булінгу тощо.

Студенти акцентували, що не кожен конфлікт є булінгом. А будь-яку проблемну ситуацію завжди можна вирішити, якщо є таке розуміння і підтримка як у Державному університеті телекомунікацій.