Практичні дослідження студентів-соціологів у стінах нашого університету

18:08, 28-11-2019

«Студенти цінували професорів,
професори розуміли студентів,
і ті й інші пишалися Університетом»

В. О. Ключевський,
відомий історик,1841-1911

На минулому тижні студенти-соціологи отримали чудову нагоду перевірити свої знання на практиці і удосконалити професійні компентеції. Відділ моніторингу якості освіти, ліцензування та акредитації за наказом Ректора Толубко В. Б.  вивчав рівень адаптації до навчання першокурсників нашого Університету.

Студенти 2-го та 3-го курсу спеціальності «Соціологія» прийняли активну участь у цьому дослідженні. Під керівництвом професора кафедри економіки підприємств та соціальних технологій О.Ю. Клименко та доцента Л.М. Москаленко, соціологи «вийшли в поле» і змогли не просто провести анкетне опитування, але й обробити отриману інформацію за допомогою комп'ютерної технології статистичного аналізу даних – ОСА.

Тож який він першокурсник 2019 року? Результати дослідження показали, що студенти усіх спеціальностей  комфортно відчувають себе в стінах нашого Університету. Особливо це зазначають першачки навчально-наукових інститутів Захисту інформації і Менеджменту та підприємництва. Більше половини - відчувають певні складнощі з самостійним навчанням, а третина – ще не до кінця опанувала технікою швидкого пошуку інформації в електронній бібліотеці. Однак, в цілому першокурсники задоволені першими місяцями навчання в Державному університеті телекомунікацій і мають дуже оптимістичне бачення подальшого опанування обраною спеціальністю.  Лише 9 % першокурсників поскаржились, що їм важко звикати до нових для них умов вже дорослого студентського життя, а основною причиною цього визнали власну неорганізованість.

Приємно відзначити, що здебільшого такому високому рівню адаптації сприяє позитивний клімат в Університеті та інноваційний зміст навчання: респонденти майже одностайно (85%) визнали, що стосунки між ними та викладачами будуються на повазі та взаєморозумінні. Тож побажаємо нашим першокурсникам наснаги та натхнення в навчанні, а студентам-соціологам – успіхів у нових дослідженнях та подальшого відточування своєї професійної майстерності!