Формування здатності до сприйняття і розуміння інформації тексту іноземними слухачами ПВ

11:55, 29-11-2019

Здобуття іноземцями вищої освіти в Україні починається з мовної підготовки на довузівському етапі навчання. Задача викладачів кафедри української мови у довузівському етапі – сформувати у майбутніх іноземних студентів мовну та мовленнєву компетенції, необхідні для подальшого вивчення фахових дисциплін. Зокрема, важливим є формування аудитивних умінь та навичок, тобто сприйняття іноземного мовлення на слух. Адже однією з форм навчання на основних факультетах є лекція, яка потребує вже сформованої аудитивної компетенції.

У цій роботі викладачі кафедри української мови Державного університету телекомунікацій послуговуються  таким визначенням аудитивної компетенції: «це заснована на мовних знаннях, мовленнєвих уміннях і навичках здатність до сприйняття і розуміння інформації тексту, який аудіюється, а також готовність до активної переробки інформації, яка сприймається, що дозволяє формувати мовленнєвий досвід в ситуаціях іншомовного професійного спілкування».

Так на черговому засіданні студентського гуртка «МІЖКУЛЬТУРНА МОВЛЕННЄВА КОМУНІКАЦІЯ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ»

Марченко Г.В., використовуючи різні форми умінь і навичок з української мови для іноземних слухачів, провела цікаве заняття, де розповіла про новорічні традиції українського народу.

Іноземні слухачі активно обговорювали, запитували та створювали дівлоги, використовуючи набуті знання.