ІННОВАЦІЙНО – ЗНАЧИТЬ НАУКОВО: участь студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності у Всеукраїнському круглому столі «Проблеми термінології: сучасний стан»

17:57, 04-12-2019

Інноваційний зміст навчання, активно впроваджуваний у Державному університеті телекомунікацій, вимагає не тільки якісно нових підходів до навчально-виховного процесу, а й активізації науково-дослідницької діяльності. Тож цього тижня викладачі та студенти кафедри документознавства та інформаційної діяльності, розширюючи свої наукові горизонти, взяли участь у роботі Всеукраїнського круглого столу «Проблеми термінології: сучасний стан».

На заході було обговорено низку актуальних термінологічних проблем: сучасний стан, перспективи розвитку української термінології; розглянуто питання стандартизації й унормування терміносистем різних галузей знань, функціонування в них власне українських та запозичених термінів і понять.

Особливо жваву дискусію викликали доповіді щодо шляхів поповнення української термінології, доцільності використання іншомовних слів за наявності питомих українських відповідників. Результатом дискусії стала впевненість у тому, що такого типу наукові заходи вкрай необхідні для сучасної наукової спільноти, адже вони стимулюють до наукового пошуку, дають можливість знаходити відповідь на нагальні, ще не вирішені питання.

Не менш дискусійними були і теми, запропоновані до обговорення нашими доповідачами:

• Термінологія кадрового діловодства: проблемні аспекти (С. Петькун, канд. філос. наук, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності)
  • Документознавча терміносистема: генеза, перспективи розвитку (Л. Стороженко, канд. філол. наук, доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності)
  • Проблеми творення документознавчої термінології (Т. Сидоренко, канд. філол. наук, доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності)
  • «Офіційний документ» та «службовий документ»: поняттєве розмежування термінів (М. Панасюк, студентка ІІ курсу)
  • Роль термінології у фаховому мовленні документознавця (М. Дубовчук, студентка ІІ курсу)
  • «Інформаційний документ» у терміносистемі документознавства (Д. Несінова, студентка ІІ курсу)
  • Схеми лінгвістичного аналізу тексту документа (О. Гарбузов, студент ІІ курсу)
  • Інформаційна аналітика: генеза та розвиток поняття (А. Плюта Анастасія, студентка ІІ курсу)

Вітаємо наших учасників та сподіваємося на подальші плідні науково-дослідницькі здобутки!

Фотографії