Втілення інноваційного змісту навчання та технологій в навчальний процес через підвищення кваліфікації викладачів кафедри

10:58, 06-12-2019

На кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту впроваджено в життя принцип безперервності освіти. Викладачі в 2016 році проходили підвищення кваліфікації за програмою довгострокового підвищення кваліфікації із спеціалізації Системи технічного захисту інформації  в  передових організаціях та підприємствах України. В 2019 році почався черговий етап підвищення кваліфікації викладачів в Університеті менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук.

Основними завданнями навчання викладачів є:

• оновлення та розширення знань, формування нових професійних компетентностей в психолого-педагогічній, науково-дослідній, організаційно-управлінській діяльності;
  • засвоєння інноваційних технологій, форм, методів та засобів навчання;
  • набуття досвіду формування іноваційного змісту навчання з урахуванням його цільового спрямування, посадових обов’язків викладачів, здобутої освіти, досвіду практичної роботи та професійної діяльності, їх інтересів і потреб;
  • вивчення педагогічного досвіду, сучасного виробництва, методів управління, ознайомлення з досягненнями науки, техніки і виробництва та перспективами їх розвитку;
  • розроблення пропозицій щодо удосконалення навчально-виховного процесу, впровадження у практику навчання кращих досягнень науки, техніки і виробництва;
  • застосування інноваційних технологій реалізації змісту навчання, що передбачає його диференціацію, індивідуалізацію, запровадження дистанційних, інформаційно-комунікативних технологій навчання.

Зміст навчальних планів та програм формується з урахуванням галузевої специфіки та наукового спрямування працівників і визначається:

• вимогами суспільства щодо забезпечення вищих навчальних закладів висококваліфікованими фахівцями;
  • сучасними вимогами щодо форм, методів і засобів професійної діяльності працівників;
  • державними та галузевими стандартами вищої освіти;
  • досягненнями у напрямах соціальної, психологічної, управлінської, економічної, правової, технологічної підготовки тощо.

Навчання забезпечує поєднання теоретичного матеріалу з практичною спрямованістю у вирішенні конкретних завдань і проблем розвитку вищих навчальних закладів.

На кафедрі в нинішній час працює три доктори та  чотири кандидати технічних наук, що з врахуванням принципу безперервності освіти дозволяє проводити навчальний процес на сучасному високому рівні, формувати спеціалістів зі спеціальності 125 «Кібербезпека», які в подальшому гідно будуть представляти Державний університет телекомунікацій на різних посадах в різних галузях народного господарства, системах міністерства оборони, МВС, СБУ. На кафедрі діють ліцензовані курси підвищення кваліфікації для спеціалістів з області технічного захисту інформації для спеціалістів різних галузей народного господарства України.