XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Сумні наслідки аварії оптичного кабелю

13:15, 19-01-2020

Йемен та низка країн на березі Червоного моря не мають доступу в інтернет з-за пошкодження підводного кабелю передає Wired.

Йдеться про підводну кабельну систему FALCON з точками виходу на берег у Йемені, Саудовскій Аравії, Кувейті, Омані, Іраку, Ірані, Катарі, ОАЕ, Бахрейні, Індії, Судані й Єгипті. Обрив магістралі протяжністю 10 300 км та проектною пропускною спроможністю 2,56 Тбіт/с стався 9 січня. Спеціалисти вважа-ють, що ремонт буде проводитись декілька тижнів.

Серйозні перебої з інтернетом після аварії спостерігалися в Кувейті, Саудівській Аравії, Судані, Ефіопії та, навіть, на Коморських Островах і Танзанії, але сильніше за всых постраждав Ємен, який практично позбувся доступу до Глобальної мережі, оскільки на пошкоджений кабель доводилося до 80 % пропускної спроможності інтернет-каналів. Спроби вмістити весь інтернет-трафік в решту 20 % призвели до майже повної відмови мережі.

"Обриви ліній зв'язку - давня проблема цього регіону. За останні роки там прокладено декілька нових підводних кабелів в спробі продублювати канали та підвищити відмовостійкість. Однак в Ємені слабко розвинена інфраструктура і не вистачає резервних каналів. Тому країна і виявилася оф-лайн, втративши всього один кабель, хоча загальна кількість підводних магістралей в регіоні зросла ", - прокоментував ситуацію директор Oracle Internet Analysis Даг Медорі (Doug Madory).

До 11 січня, один з двох основних провайдерів Ємену - YemenNet - частково відновив зв'язок за допомогою колеги по галузі з Оману - ISP-компанії Omantel, яка надала альтернативний канал.

Швидше за все, кабель пошкодили ненавмисно - ВОЛЗ могли випадково розірвати якорем. Для ремонтування підрядник повинен відправити на місце спеціально обладнане судно. Потім, коли обрив знайдуть, потрібно буде за допомогою гаків підтягти кінці кабелю і відновити його, а потім опустити назад на дно. "Весь процес багато в чому такий же, яким був ще в 1860-х роках, коли прокладалися перші підводні кабелі. Район Суецького каналу і Червоного моря дуже мілководний, тому є великий ризик, що кабель зачеплять якорем, але простіше виконувати ремонт, якщо обрив відбувається ", - зазначив Даг Медорі.

Подібні аварії траплялися і в минулому. У 2008 році в результаті обриву одночасно двох підводних кабелів, які пов'язували Близький Схід, Європу і частину Азії, перебої з інтернетом спостерігалися в 14 країнах. У 2017 році в Зімбабве на декілька годин повністю пропав інтернет після того, як фермер в ПАР пошкодив кабель трактором. Влітку 2018 року понад 29 мільйонів абонентів Comcast і Xfinity (американська ТК компанія з передачі по коаксиальних й волоконно-оптичних мережах відеопрограм, голосового зв'язку та широкосмугового доступу до Інтернет під торговою маркою Xfinity (Ексфініті) - 52 млн абонентів) зіткнулися з проблемами при підключенні до інтернету через декілька обривів ВОЛЗ. У січні-лютому 2019 року жителі островів Тонга в Тихому океані втратили можливість користуватися популярними онлайн-сервісами через обрив підводного кабелю. На його усунення пішло більше двох тижнів.

Це вельми корисна інформація, яку кафедра телекомунікаційних технологій обговорила на своєму засіданні, оскільки необхідно в програми дисциплін з волоконно-оптичних систем ставити нові акценти й досліджувати всесвітній досвід експлуатації ВОЛЗ для впровадження інновацій у викладання цих дисциплін.

Читайте також
Переглядів: 3 665