Тактильний інтернет - сама очікувана технологія майбутнього, яку необхідно вивчати вже зараз

15:04, 02-02-2020

Тактильний Інтернет - це технологія, в якій користувачі зможуть взаємодіяти між собою, а також відчувати тактильні відчуття від «дотику» до предметів або віртуальних об'єктів, отримуючи зворотний зв'язок. Вчені вважають, що новий метод передачі буде використаний для прогнозування відгуку користувача в будь-якій сфері: від електронної охорони здоров'я до ігор у віртуальній реальності.

Презентацію модуля на базі нейронної мережі для прогнозування і передачі текстури поверхні під час дотику планують провести на Виставці оптичних комунікацій (OFC), яка відбудеться з 8 по 12 березня 2020 року в конгрес-центрі Сан-Дієго (Каліфорнія, США). Залежно від динаміки взаємодії додаток «людина-комп'ютер» може зайняти певний час відгуку (приблизно одну мілісекунду). Час відгуку накладає обмеження на те, наскільки далеко можуть знаходитися людина і комп'ютер. Отже, рішення для відділення цієї відстані від часу відгуку мережі мають найважливіше значення для реалізації концепції тактильного Інтернету.

В ході дослідження фахівці навчили алгоритм навчання з підкріпленням вгадувати відповідний тактильний зворотний зв'язок в системі «людина-комп'ютер» перш, ніж стане відомо правильний варіант.

Виходячи з цього на кафедрі Комп'ютерної інженерії планується удосконалити робочі навчальні плани дисциплін, вводячи вивчення нових інноваційних технологій, щоб наші студенти завжди були в курсі останніх розробок та новинок в галузі інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії!