Інтерактив в освітньому процесі: інновації, і не тільки…

17:55, 04-02-2020

Останніми роками навчання студентів у Державному університеті телекомунікацій, як про це неодноразово зазначалося, зазнало значних змін. Такі трансформації зумовлені втіленням інноваційного змісту навчання в освітній процес. Так, інноваційна складова навчання здобувача вищої освіти за різними освітньо-професійними програмами в Університеті передбачає:

• фахову підготовку з 1-го, а не з 3-го курсу, як в більшості українських вузів, що дає можливість студентам всебічно і ґрунтовно вивчати фахові дисципліни та розширювати кругозір;
  • поглиблене вивчення англійської мови протягом усього періоду навчання;
  • поглиблена практична та фахова підготовка (понад 50% занять складають практичні заняття; 25% – дисципліни загальної підготовки; 75% – дисципліни професійної підготовки (37,5% – за фахом, 37,5% – за спеціалізацією)). Таке відсоткове співвідношення зумовлене сучасними вимогами ринку праці, за якими фахівцеві необхідно не тільки вміти застосовувати теоретичні знання на практиці, а й творчо, креативно мислити, самостійно приймати рішення та брати відповідальність за них;
  • для забезпечення якості проведення занять в Державному університеті телекомунікацій створено низку навчально-практичних лабораторій, які працюють на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедр та сучасних програмно-апаратних комплексів, програмного забезпечення, що дає широкі вектори для працевлаштування випускникам вишу. Саме завдяки цій складовій в Університеті можливе здійснення якісного освітнього процесу.

Адже сьогодення вимагає нових освітніх підходів, що передбачають не лише традиційні форми навчання, а й використання інтерактивної освіти.

Розуміючи це та крокуючи в ногу з часом, викладачі кафедри документознавства та інформаційної діяльності активно застосовують у своїй педагогічній роботі інтерактивні форми та методи навчання. А цього тижня провели чергове засідання науково-методичного семінару, присвячене розгляду особливостей сучасної інтерактивної освіти для студентів-документознавців.

На засіданні було розглянуто низку питань, серед яких:

• інтерактив як методична інновація;
  • інтерактивні форми роботи зі студентами-документознавцями;
  • формування комунікативної компетентності документознавців шляхом використання інтерактивних методів навчання;
  • просторові моделі в інтерактивному середовищі (на прикладі дисциплін документознавчого циклу);
  • групове інтерактивне навчання тощо.