XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Впровадження сучасного програмного забезпечення в процес підготовки фахівців з управління інформаційною та кібернетичною безпекою на кафедрі УІКБ

17:57, 11-02-2020

У рамках концепції інноваційного змісту навчання, яка реалізується в Державному університеті телекомунікацій, на кафедрі «Управління інформаційною такібернетичною  безпекою» (УІКБ) організовано навчальний процес відповідно до актуальних вимог науки і технологій та на основі компетенцій, визначених у співпраці з компаніями-партнерами.

Одним із очікувань потенційних роботодавців є володіння випускниками кафедри теоретичними знаннями і практичними навичками створення та роботи з документами, які містять конфіденційну інформацію.

Останніми роками спостерігається значне зростання зацікавленості компаній до електронного документообігу, а відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності» електронна форма провадження діловодства в установах є основною. І, як свідчать експерти, ця тенденція буде посилюватися і в найближчому майбутньому: співвідношення кількості паперових і електронних документів в Україні через три роки досягне співвідношення 50% на 50%, а через 7 років - 30% на 70%. Саме тому роботодавці насамперед зацікавлені в отриманні фахівця, який уміє працювати з сучасними системами електронного документообігу (СЕД).

З огляду на це в програму викладання дисципліни «Організація спеціального діловодства» (викладач - доцент кафедри Мужанова Т.М.) введено вивчення засад роботи СЕД FossDoc, яка призначена для організації документообігу й автоматизації бізнес-процесів на підприємствах, в організаціях та установах. Зазначена СЕД є однією із шести систем, що за результатами експертизи Держспецзв'язку України станом на сьогодні відповідають вимогам НД ТЗІ.

У ході роботи з СЕД FossDoc студенти отримують уявлення про організацію обігу електронних документів в установі, організації чи на підприємстві, починаючи від їх отримання або створення, проходження в підрозділах (доведення до відома, узгодження, підписання, реєстрація, виконання) і закінчуючи зберіганням або передачею в архів.

Однак, головним результатом навчання роботі в СЕД є набуття студентами практичних умінь і навичок документування й роботи зі службовими документами: створення шаблонів, проектів документів, заповнення реєстраційно-контрольних карток, підготовки резолюцій тощо, а також формування навичок оформлення службових документів на базі СЕД, яка підтримує роботу з найбільш розповсюдженими типами документів (вхідними та вихідними листами, розпорядчими, інформаційно-довідковими документами).

Володіючи зазначеними знаннями, вміннями й навичками, студенти кафедри – майбутні фахівці з управління інформаційною та кібернетичною безпекою, відповідатимуть вимогам роботодавців і будуть затребуваними на ринку праці.

*****

Переглядів: 3 977