Ознайомча практика студентів 2 курсу спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», організована ДУТ в органах публічної влади: фундаментальні знання професійної галузі та базові компетенції професійної діяльності студентами здобуті!

18:32, 22-02-2020

За освітньо-професійною програмою (ОПП) спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», що розроблена та впроваджена в ДУТ, студенти не тільки здобувають новітні знання зі своєї спеціальності в аудиторії, а й проходять потужні й довготривалі практичні навчальні тренінги (практики) в органах публічної влади.

За час навчання на бакалавраті таких тренінгів є 3, а їх загальна тривалість складає три місяці реальної практичної діяльності наших студентів в органах державної влади.

І важливим є те, що всі студенти без винятку направляються університетом на ці тренінгові програми на місця практики. Це відбувається  за рахунок плідної співпраці кафедри публічного управління та адміністрування із партнерами – органами публічної влади.

Вибір органів публічної влади для наших практикантів не є випадковим. Всі партнери кафедрою добиралися ретельно, виключно до вимог освітньої програми та програм всіх практик, які у сукупності забезпечують навчальний процес професійними компетенціями для отримання всіх практичних результатів навчання, що передбачені ОПП.

Так, наприклад, на 2 курсі навчання наші студенти направляються у Центри надання адміністративних послуг районних в місті Києві державних адміністрацій (ЦНАП). Саме у ЦНАПах студенти завершують підготовку із блоку професійних дисциплін всіх попереднії трьох семестрів навчання.

І саме для цього з першого курсу наші студенти опановують знання із таких надсучасних дисциплін як:

• «Державні послуги та маркетинг державних послуг» (- надає знання сутності діяльності ЦНАПів в державі та особливості професійної діяльності в них)
  • «Організація діяльності державних службовців» (- надає знання специфіки управлінської діяльності на державній службі та форм і методів її організації. По суті надається розуміння управлінської діяльності в органах державної влади та особливостей державної служби, надаються базові знання із кадрового менеджменту, які потім поглиблюються у дисципліні «Менеджмент кадрових ресурсів»)
  • «Правове забезпечення публічного управління» (- надаються компетенції з правових норм і правил для публічно-управлінської сфери)

Саме програма Ознайомчої практики і базується на практичних компетенціях цього блоку. На 3 та 4 курсах програми Виробничої та Переддипломної практик (тренінгів) вміщують блоки інших практичних компетенцій відповідних блоків професійних дисциплін більш високого рівня професійної підготовки із виконанням складних завдань під керівництвом управлінців-практиків.

Таким чином, по закінченню бакалаврату наші студенти можуть працювати на рівні із реальними практиками державно-управлінської сфери та виконувати складні професійні завдання на відповідному рівні.

Головний сюрприз для наших студентів, що пройшли практику – попереду. Кафедра публічного управління та адміністрування разом із своїми партнерами підготувала нашим студентам справжній подарунок за їх добре й сумлінне навчання. Але про це – пізніше…