XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Рівняємося на принципи академічної доброчесності

14:36, 09-03-2020

У четвер відбулася зустріч НПП та здобувачів вищої освіти з Максимом Маєвським - директором з розвитку бізнесу компанії Plagiat.pl в Україні.

Метою зустрічі було донести до університетської спільноти значення академічної доброчесності і наслідки недотримання її постулатів. Адже академічна доброчесність означає, що в процесі навчання та дослідницької роботи студенти, викладачі та науковці послуговуються, передусім, принципами чесної праці та навчання, що стане невід’ємною складовою нової академічної культури в українських вищих навчальних закладах та передумовою для успішного розвитку суспільства.

На цій зустрічі присутні мали нагоду глибше ознайомитися із правилами академічної доброчесності принципами роботи спеціальних програм перевірки на плагіат, яка використовується в Державному університеті телекомунікацій.

«Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень», – знаходимо у Законі України про «Освіту» від 05.09.2017 №2145-VIII, стаття 42 “Академічна доброчесність”. Іншими словами, під академічною доброчесністю ми розуміємо правила, яких людина повинна дотримуватися під час створення власних проектів, якщо вона користується допоміжною інформацією (зокрема не включати до свого проекту чужі роботи без посилання на них).

В Державному університеті телекомунікацій впроваджено правила академічної доброчесності, визначено відповідальність за порушення академічної доброчесності, порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності учасниками освітнього процесу.

Всі учасники освітнього процесу підписують відповідну декларацію. Дотримання правил академічної доброчесності учасниками освітнього процесу врегульовується Комісією з питань академічної доброчесності.

Перевірка курсових, кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти здійснюється відповідно до Інструкції щодо перевірки на академічний плагіат наукових робіт (авторефератів, дисертацій, монографій, наукових статей), кваліфікаційних робіт (бакалаврських, магістерських робіт, курсових робіт), навчально-методичних матеріалів (підручників, навчальних посібників) здобувачів вищої освіти, наукових та науково-педагогічних працівників ДУТа з використанням технічних засобів.

Не може не тішити, що не лише викладачі, але й сучасні студенти розуміють, що  обізнаність щодо академічної доброчесності – це корисно, тож інформація про неї повинна поширюватися швидше.

Підсумовуючи, варто наголосити, що академічна доброчесність, чесне здобуття якісної освіти є ключем до успіху нашої країни, а молодь готова зробити крок на зустріч змінам і почуватися більш комфортно, висловлюючи власну думку, здобуваючи якісну освіту та будуючи кар’єру, покладаючись на власні сили.

Тож, давайте почнемо впроваджувати академічну доброчесність із себе! Відновимо довіру до якісної вищої освіти в Україні!

Переглядів: 4 838