Стрес-тест для мереж широкосмугового доступу

19:36, 28-03-2020

Кафедра телекомунікаційних технологій хоче повідомити про нові виклики у галузі, що спричиняє світова епідемія коронавірусу COVID-19, яку Всесвітня організація охорони здоров'я 11 березня офіційно оголосила пандемією. Все більше компаній по всьому світу переводять співробітників на дистанційну роботу. Фахівці вважають, що слабкою ланкою, де в системі може статися перевантаження, стануть домашні ШПД-мережі. Люди зіткнуться з заторами, як на перевантаженій автостраді, де швидкість падає з 95 до 30 км/год».

Якість інтернету може постраждати в районах і будинках, підключених до каналів зв'язку з низькою пропускною спроможністю, або там, де замість оптоволоконних використані мідні лінії. Проблеми зі швидкістю, ймовірно, виникнуть і в сім'ях, де одним Wi-Fi-сигналом одночасно будуть користуватися для роботи, перегляду ТБ-програм і онлайн-розваг.

Втім, магістральні ВОЛЗ здатні забезпечити необхідну пропускну спроможність, що потрібна споживачам і співробітникам в такі моменти. Тим часом в США, де в найближчі тижні і місяці все більша кількість громадян будуть змушена працювати на дому, перебуваючи на карантині, питання можливих проблем в телекомунікаційних мережах через коронавірус винесли на обговорення в сенаті, де на слуханнях вранці 12 березня кілька Комісарів FCC попередили, що коронавірус незабаром проллє дуже яскраве світло на "цифрову нерівність" в країні, оскільки американський широкосмуговий інтернет по-перше, не здатний забезпечити якісним доступом всіх бажаючих, а по-друге, може просто не витримати зрослих навантажень.

Ось чому тільки Волоконно-оптичні мережі здатні витримати виклики часу, що частіше й частіше спричиняють форс-мажорні обставини у житті людей на нашій планеті.