Дистанційне навчання: feedback від студентів-соціологів

15:22, 03-05-2020

ХХІ століття – цікавий час для кожного з нас. Адже в цей період майже кожен став центеніалом. Центеніали - це люди, що з’явилися на світ у епоху Інтернету, тому не уявляють життя без нього. Віддаюxb перевагу спілкуванню в мережі – центеніалам набагато легше написати повідомлення, аніж зателефонувати чи зустрітися. Вони не ділять світ на цифровий і реальний, а вважають це двома частинками одного цілого.

Весна 2020 року стала періодом коли майже кожен тепер не лише переглядає різні відео та сидить в соціальних мережах, а дистанційно навчається та працює.

В Державному університеті телекомунікацій дистанційне навчання під час карантину організовано у максимально зручній та сучасній формі.

Завдання викладачі надсилають на пошту. У студентів чітко визначені дедлайни здачі робіт з різних дисциплін, які треба надіслати на перевірку.

У кожної групи є електронна пошта, куди надходять завдання для всіх студентів і дедлайни. Згідно з графіком ведення дистанційних лекцій викладач кожного предмета зв’язується зі старостою. Староста організовує групу і час виходу на зв’язок у Skype або в інших мережах. Користуємося груповим дзвінком. Перші рази було незвично (так я ще не вчився), але цікаво. Наступний сеанс після лекції — опитування. Для опитування староста розподіляє групи по кілька чоловік, щоб усім було зручно. Викладач оцінює виступ студента, а потім на електронну пошту або в групу Телеграм (Вайбер) надсилає зароблені бали.

Завдання для дистанційного навчання публікуються на сайті. Кожен викладач у Word робить файл із завданнями. Хтось додає таблицю оцінювання, хтось просто дає завдання на кшталт «Зробити медіаплан» і додає список літератури.

Позитивні сторони «дистанційки» — можливість  більше поспілкуватися з рідними та провести з ними час. А також вистачає час приділяти увагу хобі та вчитися новим речам за допомогою Інтернету.

Негативні сторони: не завжди все так добре зрозуміло, як коли ти просто слухаєш лекції. Та й зв’язок може бути поганим, а через велику кількість людей не все можеш розчути. До речі, відсутність гарного інтернету в селах — найбільша проблема для наших однокурсників.

Але студенти все рівно сумують за університетом адже це не лише навчання, це нові знайомства, цікаві часи та чудові спогади.

І таким чином студенти-соціологи групи СТД-21 створили флеш-моб!