XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Особливості підготовки соціологів, затребуваних у цифровому суспільстві

16:05, 15-05-2020

Незважаючи на нові соціальні реалії, в яких опинилися українці в період карантину, стрімко швидко наближається період вступної кампанія. І для випускників шкіл, і їх батьків все більш актуальним стає питання вибору професії. В епоху цифрової революції, глобалізації та мобільності цей вибір особливо складний.

На що ж варто звернути увагу випускники у виборі професії, які критерії повинні бути основними!

  1. Вчені вже довели, що у трудовій діяльності людина проводить більшу частину свого життя, тому вибір професії має бути обумовлений тою діяльностю, яка приносить задоволення, радість!
  2. Таланти! Для того, що б легко розкривати нові грані в професії, необхідно мати певних хист, який буде сприяти успішній реалізації людини в професійній діяльності.
  3. Сьогодні вибирати професію слід з урахуванням всіх трансформацій, яке переживає суспільство в епоху цифрової революції, тому одним з важливих критеріїв є актуальність професії в майбутньому. Адже вже сьогодні ізраїльський футуролог Юваль Ной Харари пророкує, що люди будуть конкурувати зі штучним інтелектом, а значить повинні розвивати якості, які недоступні машинам.

У зв'язку з цим хотілося б звернути увагу випускників та їх батьків на список професій, які будуть актуальними у будь-яких формах трансформації суспільства і топ позицію в цьому списку займає соціологія. Знання про роль людини, її взаємодії з різними формами соціальних організацій, в різних сферах життєдіяльності суспільства завжди будуть важливими і затребуваними!

Конкурентоспроможність випускників-соціологів формується в контексті інноваційного змісту навчання, який існує в Державному університеті телекомунікацій та успішно реалізується кафедрою економіки підприємств і соціальних технологій:

  • компетентнісний підхід - всі знання, які отримують студенти в університеті мають прикладний характер.  З другого курсу студенти-соціологи залучаються до реальних соціологічних досліджень. Подібна практика активного залучення студентів до  досліджень сприяє отримання не тільки нових знань, а й розширенню комунікативних навичок, а також вирішенню ключової проблеми при працевлаштуванні - наявність практичного досвіду і професійних компетенцій.
  • знання технологій, затребуваних в цифровому суспільстві. Студенти-соціологія вивчають програми ОСА і SPSS. Знання цих програми дозволяє випускникам спеціальності «Соціології» бути більш конкурентоспроможними на сучасному ринку праці. Так як вони опановують унікальну компетенцію, яка може бути затребувана майже у всіх галузях. Особливо актуальними ці знання є в контексті ролі big data і, відповідно, підвищенню попиту фахівців, які вміють обробляти і аналізувати дані.
  • знання англійської мови, професійної лексики дозволяють бути затребуваними нашим випускникам-соціологам не тільки в українських компаніях, а й отримувати запрошення від міжнародних організацій.

Читайте також
Переглядів: 406