Звернення завідувача кафедри ІПЗ до абітурієнтів 2020 року

08:28, 05-06-2020

Шановні абітурієнти 2020 року!

2020 рік ввійде в історію всіх країн Світу! Рік Вашого вступу вже коронований! Зрозуміло, що це жарт. Можливо саме вміння сміятись над проблемами робить нас сильними і здатними долати перешкоди.

Хоча я, насправді, розумію наскільки Вам зараз важко і наскільки Вам не до жартів. Ви стоїте на порозі нового життя, воно буде іншим. Кожному з Вас страшно: Ви не знаєте, що обрати, куди йти, ким бути. Ваше звичне життя змінюється, дитинство залишається в минулому. Згадайте, як Ви мріяли бути дорослим. Цей час настав! Вам вже можна пізно лягати спати, можна не виконувати шкільні домашні завдання, можна багато чого, але виявилось, що заборон у дорослому житті набагато більше, ніж було у Вас в дитинстві.

Зараз кожен з Вас прагне відповісти на питання: що робити далі в житті?

Якщо у Вас безліч ідей, Ви мрієте про власний проект. Білі літери на чорному тлі Вас захоплюють і надихають, Ви бачите за цим нову мобільну гру або мобільний додаток. Вам цікаво годинами сидіти за комп’ютером, шукати нову інформацію, читати, читати, читати і постійно вчитися. Ви бачите себе одним серед команди розробників в великій ІТ-компанії або у маленькій власній. Якщо ці слова про Вас, я запрошую Вас на кафедру Інженерії програмного забезпечення Державного університету телекомунікацій.

Саме з нами Ви створите свій перший проект, розмістите в PlayMarket свою гру на Unity, створите свій web-сайт або Інтернет-магазин, а можливо саме Ви напишете в команді однодумців програмне забезпечення для банківської сфери або платформу для on-line навчання. Хто, як не Ви, знає, що зручно, а що жахливо при цьому on-line навчанні.

Можливо у Вас мрія писати програмне забезпечення для автомобілів, яке б не потребувало водія. Або організувати доставку від інтернет-магазину за допомогою дронів. Уявляєте, Ви стоїте на балконі, після отриманого повідомлення на мобільний телефон, в повітрі рухається безліч дронів, один з яких зависає біля Вашого вікна, Ви знімаєте пакунок і дрон повертається до власника, а Ви отримали своє замовлення. Фантастика скажете Ви. Так, зараз. Але, хто сказав, що через декілька років саме так і не буде здійснюватися доставка невеликих товарів в межах міста.

Ще декілька років тому, хворі на цукровий діабет були обмежені жорстким графіком: вони мали постійно вимірювати рівень глюкози в крові і в залежності від показників вводити певну дозу інсуліну. На сьогодні вже існує інсулінова помпа, програмне забезпечення до якої було написане програмістами компанії GlobalLogic, а хворі отримали якісне життя, частину їх обов’язків тепер виконує штучний інтелект. Ви можете долучитись до проектів пов’язаних з біоінформатикою і розшифровкою геному людини. Цей список можна продовжувати до нескінченності.

З ІТ Ви зможете змінити світ і своє життя. Інформаційні технології відкривають перед Вами двері в інші країни: більшість ІТ-компаній має іноземних власників і декілька офісів в різних країнах Світу. Можливість переїхати в інше місто або країну, працюючи в великій компанії, звичайна річ.

І так, Ви можете працювати з дому! Або писати код на березі океану. Мрія скажете Ви. А я відповім: НІ – в ІТ все фантастичне стає реальністю! Причому ця реальність однаково можлива, як для хлопців так і для дівчат.

Дівчата мають чудові можливості поєднувати улюблену роботу з створенням родини та вихованням дітей. Де ще зустріти успішного чоловіка своєї мрії, як не в ІТ-компанії?

Я бажаю кожному з Вас здійснити Вашу мрію, яка б вона не була! Як би Вам не було важко, які б перешкоди не ставило Вам життя: чи низький бал ЗНО, чи хвороба, чи карантин і втрата роботи кимось з батьків, я бажаю Вам боротись за свою мрію. Йдіть до неї, пливіть, розривайте тенета обставин, що Вам не дають дихати і йдіть до своєї мрії!

Ми робимо все, щоб Ваші мрії були реальністю. Якщо так станеться, що Ви не зможете вступити на бюджет, не опускайте руки. Ми даємо можливість оплачувати навчання в Університеті помісячно. Ми створюємо Вам безліч можливостей та умов: знайомства, спілкування та навчання у найкращих! З нами, Ваша мрія стане реальністю, а робота буде завжди!

Запрошую Вас, до чудового колективу однодумців, до родини кафедри Інженерії програмного забезпечення!

Завідувач кафедри ІПЗ,
доктор технічних наук ,професор