Впровадження в інноваційний зміст навчання систем технічного захисту інформації проти інформаційних атак за допомогою технологій Deepfake

15:35, 19-06-2020

На теперішній час з’явилась найнебезпечніша технологія, яка здійснює підміну істотного зображення і голосу людини на фальшиві. Дана технологія отримала назву Deepfake - це метод синтезу зображення людини на основі технології штучного інтелекту. Вона дозволяє створювати фальшиві ролики за допомогою накладання потрібних слів на вже існуюче відео або навпаки.

Так в чому ж небезпека? Хоч і більшість вважають це розвагою, для кіберзлочинців це спосіб для здійснення шахрайських операцій. Наприклад, шахраї, видаючи себе за генерального директора, просили терміново перевести великі суми нібито на рахунок постачальника, а насправді вказували свій рахунок.

Технологія «deepfake» стає все доступнішою для будь-якого користувача, а розпізнати фальшивку стає все важче. І дійсно, фейк-технології удосконалюються з кожним днем, а ось розвиток інструментів, здатних розпізнати підроблений контент, поки знаходиться на початковому рівні. Сьогодні немає сервісу або технології, яка змогла б викрити «deepfake».

Кафедра систем інформаційної та кібернетичного захисту приділяє увагу до розгляду нових технологій і протидію для кіберзлочинців які використовують їх в шахрайських операціях.