Soft skills та важливість навиків командної роботи

10:52, 20-06-2020

Кожен, хто відкривав сайти для пошуку роботи у сфері ІТ, не один раз бачив, крім професійних навичок, одним із критеріїв відбору «Навички роботи у команді». Саме від цього критерію залежить як легко вам і вашим колегам буде працювати разом та, що є найголовнішим, як швидко зможете просуватись по карʼєрній драбині ІТ-шника.

Спираючись на Інноваційних зміст навчання та на потреби роботодавців, навчання студентів на кафедрі Інформаційних систем та технологій побудоване таким чином, щоб розвинути:

• навики взаєморозуміння студентів між собою, що забезпечується за рахунок командної роботи під час виконання практичних чи лабораторних занять;
  • розвиток лідерських якостей під час планування виконання завдань, розстановки пріоритетів, планування часу;
  • вміння виступати публічно під час захисту різних видів робіт;
  • гнучкість, адаптивність та креативність мислення під час вирішення завдань нестандартними способами

тощо.

Також розвивати навички роботи в команді допоможуть сучасні книги, що уже стали бестселерами:

• «7 навичок високоефертивних людей» («The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change») Автор: Стівен Кові.
  • «17 беззаперечних законів роботи в команді» («The 17 Indisputable Laws of Teamwork: Embrace Them and Empower Your Team») Автор: Джон Максвелл.
  • «Пʼять вад команди» («The Five Dysfunctions of a Team: A Leadership Fable») Автор: Патрік Ленсіоні.
  • «Драйв. Що насправді нас мотивує» («Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us») Автор: Деніел Пінк.
  • «Взаємодія в команді: як організації вчаться, створюють інновації і конкурують в економіці знань» («Teaming: How Organizations Learn, Innovate, and Compete in the Knowledge Economy») Автор: Емі Едмондсон.
  • «Надзвичайні групи: як звичайні команди досягають приголомшливих результатів» («Extraordinary Groups: How Ordinary Teams Achieve Amazing Results») Автор: Джеффрі Беллман, Кетлін Райан.