Вітаємо ІТ спільноту з днем програміста!

15:54, 12-09-2020

День програміста відзначається на 256-й день року − 13 вересня, а якщо рік високосний − 12 вересня. Число 256 є важливим для програміста. Дане число вказує на кількість цілих чисел, яку можна виразити за допомогою одного 8-бітного байта − одиниці виміру пам'яті.

В цьому році дане свято ІТ спільнота відзначає 12 вересня.

Історично склалося, що мови програмування з’явилися до появи перших комп’ютерів. Першу мову програмування високого рівня − Планкалькюль (Plankalkül) розробив німець Конрал Цузе в період 1943–1945 років. У 1958 році у MIT розробили LISP − першу мову, яка понад чверть століття домінувала у програмуванні задач штучного інтелекту. З 1958 року почалася активна розробка нових та покращення уже існуючих мов програмування. Цікаво також, що першим програмістом вважають Аду Лавлейс, яка склала першу у світі програму і ввела у вжиток терміни цикл і робоча комірка.

Кафедра ІПЗ вітає студентів, які обрали майбутню професію програміста, а також партнерів кафедри – ІТ-компанії, зі святом!

Бажаємо Вам стабільного майбутнього, терпіння до буденних реалій, цікавих проектів і шалених достатків.

Запрограмуйте на успіх Ваше майбутнє! З Днем програміста!