Інноваційні методи підготовки студентів магістратури під час педагогічної практики

14:07, 18-10-2020

На кафедрі "Комп'ютерних наук» постійно впроваджуються інноваційні методи підготовки фахівців для вирішення всього спектру завдань в їх професійній діяльності. Одним з таких напрямків діяльності є оволодіння необхідними методами, навичками і вміннями для самостійного ведення навчально-виховної роботи за обраною спеціальністю, яке досягається завдяки педагогічної практики студентів магістратури.

Відомо, що педагогічна практика студентів магістратури є ефективним засобом підготовки студентів до професійної діяльності тому, що поглиблює і закріплює теоретичні знання, вміння і навички студентів в результаті з'єднання теоретичної підготовки студентів з їх практичною діяльністю.

Тому на кафедрі "Комп'ютерних наук» згідно стандарту освітньої програми «122 Комп'ютерних наук» відбувається:

• вивчення студентами-практикантами не тільки класичних методик викладання та педагогічного досвіду викладачів, а й нетрадиційних форм проведення в умовах пандемії з використанням сучасних інформаційних та інноваційних технологій;
  • проведення різних типів занять з використанням розроблених педагогічних методів і прийомів на основі впровадження хмарних технологій;
  • розвиток комунікативних навичок у віртуальному середовищі віддаленого спілкування;
  • створюються умови для розвитку інтересу до науково-дослідної роботи в галузі вдосконалення методик віддаленого викладання спеціальних дисциплін, створення навчального текстового, аудіо та відео контенту з використання елементів штучного інтелекту.

Таким чином, на кафедрі "Комп'ютерних наук» в період педагогічної практики студенти проводять багатоаспектну навчальну роботу, позакласні заходи, тестування, готують наочні посібники. Значне місце в педагогічній практиці відводиться дослідницькій роботі студентів. Їх експерименти знаходять відображення в дипломних роботах і статтях, які публікуються в наукових виданнях.