Викладачі кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою взяли участь в онлайн - Форумі із кібербезпеки 2020. Фiнансовий сектор

08:33, 23-10-2020

Викладачі кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) Якименко Ю.М. та Мужанова Т.М. взяли участь в Форумі із кібербезпеки 2020. Фiнансовий сектор, який відбувся  8 жовтня 2020, online.

На Форумі було розглянуто широке коло питань, пов'язаних з інформаційними технологіями – від змін і викликів, які  приніс 2020 рік для економіки в цілому, зокрема і для фінансового сектору, включаючи інформаційну безпеку  (ІБ). Ріст загроз і ризиків ІБ все більше вимагає від українських компаній постійного оперативного перегляду стратегії, а також нових підходів до процесів інформаційної  безпеки для збереження конкурентоспроможності свого бізнесу. Тому Форум із кібербезпеки 2020. Фiнансовий сектор, організований групою компаній БАКОТЕК і вендором рішень із кібербезпеки, компанією McAfee, єактуальним і  став платформою для обміну досвідом, новими підходами та технологіями, які варто використовувати в стратегії  ІБ для попередження загроз та мінімізації сучасних ризиків.

У форумі виступили спеціалісти, керівники ІБ-напрямків фінансових організацій, а також регулятор (НБУ) з питань ІБ.

На форумі були представлені рішення актуальних задач ІБ, особливо в банківській системі України ; питання організації віддаленої роботи співробітників в умовах COVID-2020, перспективи розвитку засобів інформаційного захисту для фінансової галузі і інші.

Організаторами форуму виступили компанії: McAfee та БАКОТЕК.

McAfee -  є однією з провідних незалежних компаній в області кібербезпеки. Роблячи ставку на силу співпраці і спільної роботи, McAfee створює рішення для бізнесу і споживачів, які роблять наш світ безпечнішим. Розробляючи рішення, які взаємодіють з продуктами інших компаній, McAfee допомагає підприємствам створювати добре організовані, по-справжньому інтегровані середовища кіберзахисту. В таких середовищах забезпечення захисту, виявлення загроз і усунення вразливостей здійснюються синхронно, спільними зусиллями різних засобів захисту. Співпрацюючи з іншими представниками галузі ІБ, компанія McAfee очолює ініціативу щодо об'єднання зусиль в боротьбі з кіберзлочинністю в інтересах усіх учасників.

БАКОТЕК –міжнародна група компаній, яка лідирує у сфері фокусної Value Added IT-дистрибуції та поставляє рішення провідних світових IT-виробників. Позиціонуючи себе як True Value Added IT-дистриб'ютор, БАКОТЕК надає професійну до- і пост-продажну, маркетингову, технічну підтримку для партнерів та кінцевих замовників. Територіально група компаній працює в 26 країнах на ринках Центральної та Східної Європи, Балкан, Балтії, Кавказу, Центральної Азії з офісами у Празі, Кракові, Ризі, Мінську, Києві, Баку та Нур-Султані.

БАКОТЕК – офіційний дистриб'ютор McAfee в Україні. У разі виникнення питань щодо рішень McAfee, будь ласка, пишіть на mcafee@bakotech.com.

Спочатку форуму був запропоновано пройти - тестування з питань:

1. Які проблеми ІБ вийшли для Вас на перший план в 2020?
  2. З якими новими загрозами Ви зіткнулися в 2020?
  3. Оцініть рівень готовності вашої компанії протистояти АРТ-атакам (цілеспрямовані атаки)?
  4. Чи відчуває ваша компанія дефіцит кадрів у сфері ІБ?
  5. Яка пріоритетна задача стоїть перед вами на поточний момент?
  6. Наскільки для Вас актуально використання хмарних сервісів в бізнес процесах?
  7. Наскільки актуальна в поточних умовах нормативна база регулятора (НБУ)?
  8. Яка основна причина витоку даних, на поточний момент, у вашій організації?
  9. Які у вас плани щодо побудови SOC?
  10. Чи використовуєте ви дані про погрози (IoC, feeds etc.), що надаються сторонніми рішеннями?
  11. Чи використовуєте Bи інструменти для розслідування інцидентів та пошуку ІоС у вашій інфраструктурі?

СПІКЕРИ

Набуті знання під час онлайн-передачі будуть використані викладачами кафедри в навчальному процесі.

Найбільш цікаві матеріали  виступів на Форумі викладені в фотографіях нижче.