XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Викладачі кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій зі студентами уважно слідкують за розвитком інноваційного проекту глобального супутникового інтернету Starlink

11:02, 23-10-2020

Компанія Spacex розвиває проект Starlink з кінця 2014 року. Старт комерційної експлуатації передбачається, приблизно, на четвертий квартал 2020 року. До 2024 року компанією планується вивести кілька тисяч таких супутників на низьку навколоземну орбіту. До 2027-му навколо планети має літати близько 12 тис. супутників. У такій системі обмін інформацією буде здійснено не тільки з наземними станціями, а також між супутниками за допомогою лазерів, що дозволить реалізувати обмін інформацією на великих відстанях з пропускною здатністю більше, ніж в оптоволоконних магістралях.

Технологічна унікальність проекту криється у використанні радіоресурсів Ku-, Ka-, V- діапазонів, надання швидкості 100 Мбіт/с і вище, що дозволить транслювати декілька відеоканалів в HD форматі одночасно, а також здійснити супутниковий інтернет. Метою проекту є створення системи з більш доступними цінами, в якій термінал коштував би не більше $ 100, а щомісячна абонплата за безлімітний доступ на швидкості 10 Мбіт/с не перевищувала $ 10. Зараз супутниковим зв'язком, через високу ціну, користуються, переважно, в професійних цілях.

Система супутників Starlink буде розділена на кілька угруповань з різними орбітами. Приблизно 1,6 тис. супутників, як планується, буде обертатися на висоті 550 км - рубежі, який SpaceX штурмує зараз. На висоті 1,1-1,3 тис. км над поверхнею Землі планується розміщення 2,8 тис супутників. Примітно, що найбільша частина, яка складається з 7,5 тис. супутників, влаштується на висоті 335 ... 345 кілометрів км, де буде проведений перехід на частоти V-діапазону 40 ... 75 ГГц в другій фазі розгортання системи Starlink. Слід звернути увагу, що частоти V-діапазону також плануються для реалізації покоління мобільних телекомунікацій 5G.

6 жовтня 2020 ракета-носій Falcon 9 FT успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників. Тепер її орбітальне угруповання складається вже з 773 космічних апаратів. В даний час компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором в світі.

Реалізація проекту буде новим витком у розвитку супутникових технологій. Нова мережа низькоорбітальних систем стане відмінним доповненням, що підвищує надійність і пропускну спроможність діючих телекомунікаційних систем, а також стане базою для створення інноваційних послуг, додатків.

Україна однією з перших отримає працююче покриття. Передбачається, що незабаром виробники звичайних смартфонів почнуть інтегрувати в них супутникові модулі.

На кафедрі мобільних та відеоінформаційних технологій Державного університету телекомунікацій постійно доповнюється та модифікується зміст навчальних дисциплін залежно від рівня розвитку науки та впровадження нових технологій у сфері телекомунікацій.

Для студентів та викладачів кафедри проведений семінар стосовно розвитку супутникових систем, зокрема, проекту глобального супутникового інтернету Starlink.

Фотографії

Читайте також
Переглядів: 3 166