Брандмауер як основний захист систем інформаційного і кібернетичного напряму. Переваги та недоліки

11:09, 26-10-2020

Так що ж таке брандмауер?

Термін походити від англійського слова «firewall», что означає протипожежний стіну. В мережевій безпеці фаєрвол - це система на основе програмного або апаратного забезпечення, яка є своєріднім посередником между безпечного та неперевіренімі мережами, а такоже їх частинами.

Головна функція брандмауера — фільтрація шкідливого та потенційно небезпечного контенту та з’єднань.

Існує кілька типів брандмауерів: брандмауер першого покоління працює як пакетний фільтр, брандмауер другого покоління має параметр стан з’єднання(відслідковувати данні про початок з’єднання і поточне з’єднання), брандмауер третього покоління побудовані для фільтрування інформації за допомогою усіх рівнів моделі OSI, зокрема і прикладного рівня.

Переваги використання

Покращення безпеки та захист прістроїв від шкідлівого вхідного трафіку. Кроме цього, важліва функція брандмауер Полягає у зменшенні ризики прістроїв стати частиною ботнету.

Недоліки

Брандмауери зазвичай не забезпечують захисту від внутрішніх загроз, По-друге, брандмауери не захищають від чорних входів (люків) у мережі, він може блокувати ряд служб, які використовують користувачі, такі як TELNET, FTP, X Windows, NFS.

Студенти нашої кафедри використовують знання для подальшої роботи з системами інформаційного і кібернетичного захисту, і в майбутньому покращення їх захисту.