Участь викладачів і студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності в ХХІ Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика

17:58, 15-11-2020

Щорічно від 09 листопада 2007 року (День української писемності та мови) згідно з наказом Міністерства освіти і науки України в закладах вищої освіти стартує Міжнародний конкурс української мови імені Петра Яцика. Мета конкурсу - пропагування державної мови в усіх сферах суспільного життя, піднесення престижу української мови серед молоді, виховання патріотичних цінностей, поваги до символів своєї країни. Організатори конкурсу - Міністерство освіти і науки України, Міжнародний благодійний фонд «Ліга українських меценатів», ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

10 листопада 2020 року відповідно до розпорядження ректора В. Б. Толубка в Державному університеті телекомунікацій відбувся перший етап ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Активну участь в організації Конкурсу взяли доценти кафедри документознавства та інформаційної діяльності Тетяна Сидоренко, Світлана Яременко та Ліна Стороженко.

Охочих узяти участь у Конкурсі було багато. Однак, ураховуючи епідеміологічну ситуацію щодо небезпеки поширення коронавірусу (COVID-19), необхідність забезпечення відповідної соціальної дистанції між учасниками, виконувати конкурсну роботу залучили студентів, які демонструють найвищий рівень знань з української мови. Більшість учасників - студенти різних інститутів, у яких доценти кафедри документознавства та інформаційної діяльності викладають навчальну дисципліну «Ділові комунікації (українська мова за професійним спрямуванням)». Під час занять до уваги студентів пропонується аналіз паронімів громадянська позиція й громадська робота (думка, організація); установлення різниці між значеннями виразів «втратити свідомість» й «зомліти, знепритомніти», дотримання академічної доброчесності як прояв вихованості свідомого громадянина Української держави.

Учасниками Конкурсу стали й студенти, що навчаються за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» й «Документознавство та інформаційна діяльність»: Карина Байбакова, Лідія Дудок, Богдан Кривда, Денис Євхимець.

Доц. Т. Сидоренко розповіла про життєвий шлях мецената з Канади (українця за походженням) Петра Яцика, місце української мови серед інших мов індоєвропейської мовної сім’ї, ознайомила з особливостями проведення Конкурсу на всіх етапах.

За результатами перевірки конкурсних робіт почесне третє місце посів студент першого курсу групи АЗД-11 - Денис Євхимець.

Денис навчається за освітньою програмою «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», толерантний, вихований юнак, у майбутньому планує пов’язати своє життя з інформаційною аналітикою.

Денисе, від імені професорсько-викладацького колективу кафедри, одногрупників бажаємо тобі нових перемог під час навчання, гідно нести українське СЛОВО в інформаційний світовий простір!