Питання розвитку інформаційних технологій та появи потужних комп'ютерних пристроїв в області надпродуктивних обчислень завжди впроваджуються в навчальний процес кафедри УІКБ

10:20, 29-11-2020

Генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг розповів про долю Arm. Він запевнив, Що компанія збереже свою базу у Кембриджі, а Nvidia збирається інвестувати у неї, аби створити «передового виробника в епоху штучного інтелекту».

За словами Хуанга, технології Arm мають світове значення, а компанія вже стала лідером у виробництві високоефективних процесорів.

Він також підкреслив, що Arm є надзвичайно важливою частиною екосистеми бізнесу та інновацій Кембриджу. Хуанг пообіцяв, що Nvidia налагодить з містом довгострокове співробітництво, та висловив надію, що він стане європейською базою компанії.

Як підкреслив голова Nvidia, інтелектуальній власності Arm, зареєстрованій у Великобританії, нічого не загрожує. Компанія планує створити у Кембриджі центр досліджень та навчання штучного інтелекту світового рівня, а також побудувати суперкомп’ютер.

Nvidia виступає за збереження в майбутньому моделі відкритого ліцензування Arm та використовувати її, аби пропонувати більше інновацій для більшій кількості користувачів.

Питання купівлі - продажу Arm спричинило жваву дискусію між його прихильниками та опонентами.

Співзасновник Arm Герман Хаузер дуже стурбований можливістю даної угоди. Він просить владу Британії зупинити процес продажу своєї компанії. На його думку, перехід британського розробника чипів до Nvidia зруйнує діючу бізнес-модель Arm та вплине негативне на майбутнє економічної незалежності Великобританії.

Хаузер запустив кампанію «Save Arm». На даному ресурсі він опублікував відкритого листа до прем’єр-міністра Великобританії з приводу вирішення даної ситуації з Arm.

Державний Університет Телекомунікацій має міжнародне визнання, а його випускники-спеціалісти отримують престижні посади у компаніях-гігантах світового значення.

Згідно до інноваційного змісту навчання студенти університету мають доступ до актуальних та новітніх технологій, а його науково-дослідницькі лабораторії обладнані передовим обладнанням.

Вивчення технологій штучного інтелекту та енергоефективних потужних розрахункових систем є перспективним та важливим напрямом у галузі інформаційних технологій. Викладачі кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) постійно відстежують питання розвитку інформаційних технологій та  появи потужних комп'ютерних пристроїв в області надпродуктивних обчислень і впроваджують їх в навчальний процес.

Університет поважає творців та розробників даних систем і бажає стрімкого розвитку цих технологій. Адже це майбутнє для усієї існуючої техніки, в епоху стрімкої цифровізації та автоматизації в світі, до якої приєдналася і Україна.

Довідка

Дженсен Хуанг (Jensen Huang) - американський підприємець тайванського походження, співзасновник, президент і генеральний директор компанії NVIDIA.

Дженсен Хуанг заснував NVIDIA в 1993 році (в свої 30 років) і з тих пір є президентом, генеральним директором і членом ради директорів компанії. У 2017 році Fortune назвала Хуанга бізнесменом року. У 2019 за версією Harvard Business Review він зайняв перше місце в рейтингу 100 найбільш ефективних директорів світу (за часом їх перебування на посаді). Дженсен Хуанг отримав ступінь бакалавра електротехніки в Орегонському університеті і магістра в Стенфордському університеті.

NVIDIA - піонер в області надпродуктивних обчислень, які вважають за краще самі вимогливі комп'ютерні користувачі: вчені, дизайнери, художники і геймери.

З огляду на безперервну потребу в більш якісної 3D графіку і зростаючий ігровий ринок, NVIDIA перетворила GPU в справжній мозковий центр комп'ютера, відкривши шлях для численних інновацій на перетині віртуальної реальності і штучного інтелекту. Обчислення на GPU NVIDIA дозволили індустрії розвиватися далі і забезпечать 1000-кратне прискорення до 2025 року. Сьогодні обчислення на GPU - сама передова технологія для HPC і дата-центрів. NVIDIA забезпечує потужністю найшвидші суперкомп'ютери в світі і найбільш просунуті системи в Європі і Японії. Розташований в США Summit - найрозумніший і найпотужніший суперкомп'ютер у світі!

ARM (архітектура) - мікропроцесорна архітектура RISC-(RISC), що розробляється ARM Limited.

Процесори ARM широко використовуються в споживчій електроніці - в тому числі смартфонах, мобільних телефонах і плеєрах, портативних ігрових консолях, калькуляторах, розумних годинниках і комп'ютерних периферійних пристроях, таких, як жорсткі диски або маршрутизатори.

Ці процесори мають низьке енергоспоживання, тому знаходять широке застосування у вбудованих системах і переважають на ринку мобільних пристроїв, для яких даний фактор має велике значення.