2020 рік став вдалим роком для ринку ПК

12:23, 17-01-2021

Світовий ринок ПК (настільні комп'ютери, ноутбуки і робочі станції) в 2020 році показав двозначне зростання в річному вираженні - поставки збільшилися більш ніж на 10%, що є найбільшим зростанням за останнє десятиліття.

За підрахунками Canalys, поставки досягли 297 мільйона штук, збільшившись в річному вираженні на 11%. Їх колеги з IDC наводять ще більш високу оцінку - 302 мільйони (+ 13,1%). У той же час Gartner також погоджуються з колегами, що 2020 рік став вдалим роком для ринку ПК, ознаменувався великими зростанням з 2010 року.

Canalys і IDC сходяться в тому, що лідером ринку ПК в 2020 році була китайська компанія Lenovo. На другому і третьому місці розташувалися американські HP і Dell. Четверте місце зайняла Apple, яка зуміла вражаюче наростити поставки - на 17-29% (нижня і верхня межі відповідають оцінкам Canalys і IDC).

Само собою, не останню роль в цьому зіграла пандемія коронавірусу з масовим переходом на віддалений режим роботи і домашнє навчання. У той же час аналітики відзначають, що люди стали частіше купувати нові ПК і ноутбуки для розваг.

Попит штовхає ринок ПК вперед, і все вказує на те, що це ще не межа ...