XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Старт вивчення дисципліни “Аналіз та оцінка уразливостей інформаційних систем” на кафедрі УІКБ

17:08, 05-02-2021

Одним з найважливіших етапів адаптації процесу навчання до концептуально нової освітньої моделі в університеті «12 кроків до якісної освіти» кафедра “Управління інформаційною та кібернетичною безпекою” (УІКБ) завжди пілкується по забезпеченню своїх випускників незаперечними конкурентними перевагами на ринку праці, привабливості їх для фірм і пріоритетності серед випускників інших навчальних закладів за спорідненою спеціальністю. Тому у весняному  семестрі цього навчального року на кафедрі розпочинається вивчення студентами 2-го курсу навчально-наукового інституту захисту інформації (ННІЗІ) нової дисципліни “Аналіз та оцінка уразливостей інформаційних систем”.

Дисципліна по змісту є унікальною та актуальною і створена з метою надання майбутнім фахівцям знань у сфері аудиту інформаційної безпеки  і за методами оцінювання уразливостей інформаційних систем (ІС) та навичок по використанню спеціалізованого програмного забезпечення для пошуку уразливостей ІС.

Основними завданнями дисципліни є:

 • розширення й поглиблення знань про якісні та кількісні показники уразливостей ІС;
 • опанування методології та методики побудови, аналізу й застосування відомих інструментів по оцінюванню уразливостей ІС;
 • вивчення низки найтиповіших прийомів ідентифікації та пошуку уразливостей;
 • опанування відповідним апаратом (методи, моделі, інформаційне та програмно-методичне комп’ютерне забезпечення) з метою практичного використання в різноманітних сферах інформаційних технологій (ІТ) та ІБ.

В процесі вивчення дисципліни, студенти опанують різноманітні середовища віртуалізації (Oracle VirtualBox, VMWare, та інші), спеціалізовані засоби для пошуку та ідентифікації уразливостей, світові методики виявлення та оцінювання вразливостей (OSSTMM, OWASP Testing Guide, та інші).

Основні напрямки вивчення дисципліни побудовані у відповідності до особливостей ІТ:

 • Аналіз та оцінка вразливостей мережевих ресурсів (NETWORK)
 • Аналіз та оцінка уразливостей систем (System security)
 • Аналіз та оцінка уразливостей WEB ресурсів
 • Аналіз та оцінка уразливостей бездротових мереж Wi-Fi

Із компетенціями, сформованими в результаті успішного вивчення дисципліни, майбутні випускники претендуватимуть на такі посади:

 • Pentester,
 • Аналітик вразливостей,
 • Консультант з інформаційної безпеки

та інші спорідненні професії, які пов’язані із пошуком вразливостей та оцінюванням захищеності інформаційних систем підприємства та організації в цілому.
 

*****

Читайте також
Переглядів: 838