Менеджер: плюси і мінуси професії

13:50, 06-02-2021

«Менеджмент - це мистецтво дертися по сходах успіху;
Керівництво - вміння визначити, до тієї чи стіні
приставлена драбина».

П. Друкер и У.Беннис

Десять чи двадцять років тому багато людей схилялися до отримання професії менеджера, навіть не намагаючись розібратися в її нюансах. Представник сфери вважався універсальним працівником офісу без набору особливих навичок і профільних знань. Тепер все змінилося: конкурс серед вступників на управлінців виріс, з'явилися спеціалізації вузької спрямованості, збільшилася затребуваність певних представників області.

Менеджмент, як напрям, має на увазі процес управління виробництвом, компанією або її відділом. Робота в цій сфері спрямована на планування, впровадження та контроль за підтриманням оптимальних умов діяльності об'єкта з метою отримання прибутку і мінімізації витрат. Виходячи з цього складаються посадові обов'язки менеджера, його цілі, підбираються методи, схеми.

Головний негативний момент в сфері - зростаюча конкуренція. Щоб отримати гарне місце необхідно володіти не тільки потрібними знаннями, але і особливим складом розуму, амбіціями, прагненням до постійного розвитку. Ще більшості менеджерів доводиться постійно працювати в умовах стресу, дедлайнів. Найчастіше менеджери відповідають не тільки за себе, а за своїх співробітників, що створює додатковий тиск. Менеджерам варто підготуватися до того, що на старті кар'єри їх заробітки не будуть високими.

Той, хто розбирається в менеджменті і розуміє, що це за професія, здатний досягти великих успіхів. У міру отримання знань і набору досвіду такі співробітники піднімаються кар'єрними сходами, що призводить до зростання їх доходів. Незважаючи на високий рівень конкуренції, менеджери завжди затребувані на ринку праці. Навіть людина без досвіду з одним дипломом при бажанні знайде перспективне місце!

Менеджмент - це сфера великих можливостей і високих шансів на реалізацію. Диплом про закінчення Державного університету телекомунікацій є перший крок, який здатний відкрити перед амбітною людиною безмежні перспективи. Треба тільки поставити цілі і намагатися не зупинятися на досягнутому.